Základní varovné signály, že máte žlučové kameny

Není zcela jasné, co může způsobit žlučové kameny a pro každého jedince jsou rizikové faktory úplně jiné. Mezi rizikové faktory může patřit rodinná anamnéza, těhotenství, věk nad 40 let, ženské pohlaví, nadváha nebo obezita. S přibývajícím věkem se žlučové kameny objevují stále častěji, ale mnoho žen na ně trpí také po porodu.

Základní příznaky žlučových kamenů

Mezi nejčastější zdravotní potíže, se kterými se můžete setkat, patří silná a nepřestávající bolesti břicha v pravé horní části břicha. Objeví se zaručeně také nevolnosti a zvracení. Zaznamenat ale můžete také změnu barvy moči a stolice, zažívací problémy nebo horečku. V mnoha případech dochází k diagnóze žlučových kamenů pozdě, takže pacienti často končí se zánětem jater nebo slinivky břišní.

Je velmi důležité, abyste šli ke svému lékaři a nechali se vyšetřit ihned, jakmile posílíte silnější bolesti v oblasti břicha, které nebudou ustupovat. Jestli se přidá také nevolnost a zvracení, bude velmi pravděpodobné, že máte žlučové kameny. Koliky jsou velmi bolestivé a nebezpečné pro vaše zdraví. Rozhodně byste to proto neměli podceňovat.

Diagnostika a možné řešení problému

Nejjednodušší metodou diagnostiky je zaručeně ultrazvuk břicha, který velmi rychle, jednoduše a spolehlivě odhalí přítomnost žlučových kamenů. Kameny nikdy nezmizí samy od sebe. Nejúčinnější a nejbezpečnější léčbou je chirurgické odstranění celého žlučníku, které vám uleví od bolesti a bude prevencí před záněty, bolestí a komplikacemi.

Někteří lidé, kteří se chtějí spolehnout na přírodní metody odstranění žlučových kamenů, mohou vyzkoušet speciální čaje, které by měly kameny rozpustit a pomoci s jejich vypuzením přirozenými cestami. Pamatujte, že tato metoda není vždy spolehlivá a nikdy vám nezaručí, že kameny zmizí nebo se nikdy nevrátí. Jedinou zaručenou cestou je jedině chirurgické odstranění žlučníku.

Zdroj: tudasfaja.com