David Hampl
1 února, 2019

Léčba jakékoliv nemoci může být spojena buď s diagnostikou lékaře na základě vyšetření, nebo může být spojena se zaměřením-se na duchovní oblast a takzvané čakry. Že nejde o nic nového, to jasně dokládají četné historické záznamy, které pocházejí až z roku 2 500 před naším letopočtem. V této době začalo být duchovno něco velmi důležitého a v této době docházelo také k tomu, že se tato oblast začínala jasně propojovat s přírodou.

7 bylin na každou ze 7 čaker

Celkem má tělo 7 hlavních čaker, které mají různé pojmenování a také souvisí s různými oblastmi života. To znamená, že když je člověk nemocný, je třeba vyhledat konkrétní čakru, která s danou nemocí, tedy s danou částí lidského těla souvisí. Následně se nasadí rostlinná léčba přesně podle dané čakry. A tak existuje celkem 7 bylin, které se v souvislosti s touto duchovno – přírodní medicínou volí. O jaké jde byliny a s jakými čakrami souvisí?

Čakra kořenová

Najdete ji ve spodní části páteře. V takzvané kostrči. Kořenová čakra je charakterizována jako ta, která nás spojuje se zem. Právě tato oblast lidského těla je spojena s příjmem živiny a eliminací toxinů. Pokud je narušena, můžeme cítit problémy na chodidlech, na dolních končetinách, ale i problémy s imunitním systémem, stejně jako problémy s konečníkem. Objevit se mohou i komplikace se žlučníkem nebo s špatným tlakem. V takovém případe je na místě využít kořen pampelišky. Ten se využije na tvorbu čaje, který se následně pravidelně pije.

Čakra sakrální

Jdeme na čakru číslo dvě, která je označena jako čakra sakrální a její poloha je spojena s oblastí vaječníků – v případě žen a dále s oblastí prostaty – v případě mužů. Už toto umístění jasně směřuje k faktu, že tato čakra má celkem výraznou spojitost se sexualitou. Nejde ale o spojitost jedinou, jelikož stejně tak má tato čakra vliv i s celkovou kreativitou a tvůrčím zaměřením člověka. Pokud je v této oblasti cokoliv v nepořádku, měla by pomoci jedna známá a rozhodně populární bylina, kterou je měsíček.

Čakra solar plexus

Tato čakra má poměrně zajímavý název. Pokud se podíváme na její umístění, tak můžeme říci, že vede napříč celým tělem. Konkrétně ji můžete spojovat s oblastí žaludku, se kterým mohou být následně spojeny také konkrétní problémy, které se právě jeho týkají. Když budeme konkrétnější, tak se o člověka může vyvinout bulimie nebo anorexie, stejně jako to mohou být žaludeční vředy a jiní komplikace, ale i problémy s ledvinami, nebo se střevy. Léčebná bylina na tuto čakru je rozmarýn. Ten se dá hojně využívat v kuchyni a tak bylina přesně působí tam, kde má.

Čakra srdeční

Už podle názvu je celkem jasné, jaké oblasti lidského těla se tato čakra týká a kde se přesně nachází. Je to oblast srdce. S tím nesouvisí nutně jenom fyzické problémy, jako jsou komplikace srdečního rázu. Nelze zapomínat na fakt, že problémy s touto čakrou jsou spojeny také se světem empatie, se světem lásky a milování, ale i s určitou oddaností. Pokud se objeví problémy daného typu, je třeba povolat do akce bylinu, kterou je hloh. Bobule jsou ideální volbou pro přípravu čaje, stejně jako je na místě zvolit také řešení v podobě tinktury.

Čakra krční

I toto je jedna z těch čaker, kde je jasné, v jakém místě lidského těla se nachází. Pokud jde o výčet zdravotních komplikací, které s ní mohou být spojeny, tak se jedná o problémy se štítnou žlázou, může se jednat o bolesti v krku, o problémy horních cest dýchacích, ale i něco zcela nečekaného, jako jsou různé druhy závislostí. Pomocí je v tomto případě květ červeného jetele, který by měl pomoci zlepšit jak fyzické, tak i psychické stavy daného člověka.

Čakra čelní

Někdy je čelní čakra označována také jako takzvané třetí oko. Podle svého názvu je jasné, že se nachází v oblasti čela. Tedy v oblasti hlavy, se kterou mohou souviset problémy, jako je například bolest hlavy a migréna, je to také nespavost, špatné sny a noční můry, nebo bolesti očí a také uší, když se dané komplikace objeví, nebojte se použít levanduli. Skvěle voní, což je na daná problémy dokonalá volba.

Sdílejte článek