Zamlžená okna spoustu lidí podceňuje. Naučte se tento jednoduchý trik, který zabere jen pár minut.

V podzimním a zimním období jsou zamlžená okna v autě velkým problémem. Naštěstí existuje hned několik účinných a velmi jednoduchých způsobů, jak se s tímto problémem můžete vyrovnat. Není na tom nic náročného a budete potřebovat jen pár produktů, které máte pravděpodobně ve své domácnosti. Naučíme vás, jak se snadno a rychle zbavit zamlžených oken v autě.

Co způsobuje zamlžení oken auta?

Důvod pro zamlžování čelních i ostatních skel v autě je velmi jednoduché. Může za to teplota a vlhkost ve vzduchu. V chladném počasí se vlhkost uvnitř auta zvýší a změní se v kondenzaci. V horkém a vlhkém dni se děje pravý opak. Vlhký vzduch venku dosáhne rosného bodu na čelním skle po ochlazení klimatizace. Z tohoto důvodu můžete tento stav zažít prakticky v každém počasí.

https://genialne.pl/

Jak se s tímto problémem vypořádat?

Nejčastěji se tento problém vyskytuje v chladném počasí. Podzim a zima jsou měsíce, na které musíte připravit celé auto. Toto je jeden z faktorů, se kterými musíte počítat. Když v autě zapnete topení, obvykle se na vnitřní straně oken začne tvořit mlha. Existuje ale několik možností, kterými ji můžete odstranit a minimalizovat její tvorbu.

Čtěte také: Největší chyby, které Češi dělají každé ráno!

Nepotřebujete žádné speciální nástroje

V první řadě zapněte topení na maximum, protože horký vzduch zachytí více vlhkosti uvnitř vozu. Potom zapněte klimatizaci, která stáhne vlhkost. Nakonec vypněte tlačítko recirkulace, aby se do auta dostal chladnější a sušší vzduch. Jestli je to možné, měli byste otevřít na pár minut okna, abyste vyměnili vlhký vzduch za suchý, který se v zimě nachází venku.

https://genialne.pl/

Prostředky na zamlžená skla

Proti zamlženým oknům můžete použít také speciální spreje, které si s vlhkostí poradí okamžitě. Stejně dobře ale fungují také sáčky s kuličkami oxidu křemičitého. Jakmile ale budou sáčky vlhké, musíte je vyměnit. Jinak to nebude fungovat. A poslední možností je pěna na holení. Je to překvapivé, ale funguje to také na zrcadla u vás doma. Rozetřete ji na sklo, nechte 2 minuty působit a setřete čistým hadříkem. Pěna vytvoří ochrannou vrstvu, která vás bude chránit před zamlžením.

Zdroj: genialne.pl