Zapalte bobkový list ve svém domově. Co se stane?

Každý z nás velmi dobře ví, že odpočinek je klíčovým prvkem našeho života. Bez řádného odpočinku a spánku nemůžete správně fungovat a váš organismus také ne. Hodně lidí si myslí, že odpočinek znamená sezení u televize. Ve skutečnosti jde o stav, kdy vypnete veškerý stres, hluk a narušení z okolního světa. Vypnete svou mysl a budete doopravdy odpočívat. Jak na to?

Na odpočinek mnoho z nás zapomíná

Podle nedávných studií se dnes cítí muži i ženy mnohem méně spokojeni se svým životem než před 40 lety. Obě pohlaví mají také vyšší šanci pro depresi. Máme dnes tolik chytrých vychytávek v životě, že již nedokážeme zpomalit nebo se zastavit a žít v přítomném okamžiku. V první řadě můžete pro odpočinek zkusit jen sedět v tichu a nic nedělat.

Nemusíte chodit do lázní, na jógu nebo jinam. Nemusí to být finančně náročné. Sedněte si doma v naprostém tichu. Anebo jděte ven do přírody bez telefonu a sluchátek. Doma můžete vyzkoušet ještě jednu překvapivou metodu, která vám velmi jednoduše a příjemně uvolní. Stačí, když k tomu použijete obyčejný bobkový list, který vám pomůže relaxovat během 5 minut.

Čtěte také: Čaj z bobkových listů má nespočet léčivých účinků

Využijte bobkové listy pro relaxaci

Ruský vědec Gennadij Malakhov si jako první všiml, že bobkové listy mají mnoho léčivých vlastností, když přijde na odpočinek. Vůně této rostliny pomáhá při chorobných stavech a pomůže vám zklidnit tělo i mysl. Použití byliny je navíc velmi jednoduché. Nejen, že nezabere příliš mnoho času, ale také to zvládne každý. Potřebovat budete jen vhodnou nádobu a zapalovač.

Bobkový list zapalte a nechte dohořet v popelníku nebo jiné (kovové) nádobě. Bobkový list bude hořet asi 10 minut. Potom vstupte znovu do místnosti a okamžitě zaznamenáte úplně jinou atmosféru. Posaďte se na nejpohodlnější místo v místnosti, zavřete oči a zhluboka dýchejte. Nic jiného nemusíte dělat. Vydržte takto alespoň 5 minut a hned se budete cítit mnohem lépe!

Zdroj: planetapl.life