Zapomeňte na antibiotika. Raději domácí sirup z česneku, medu a octa

Pokud je člověk nemocný, je jasné, že zamíří k lékaři. Velkým problémem mnohých lékařů je však to, že moc nepátrají po příčinách ani přesné diagnóze, ale předepíší to nejjednodušší. Máme na mysli antibiotika. Ne nemoc pomáhají, ale pro lidské tělo nejsou ideální volbou. Je proto vhodné, když se jim člověk vyhne. Samozřejmě musíme říci i to, že mnoho lidí hledá léky z přírody. A zde může pomoci domácí sirup z česneku, medu a octa, který je dobrým pomocníkem při mnoha běžných zdravotních komplikacích.

Co budete na domácí sirup z česneku, medu a octa potřebovat?

Je až unikátní, jak účinný může domácí sirup z česneku, medu a octa a jak dokáže pomoci v případě mnoha nemocí. Hlavně potom v souvislosti s tím, když mluvíme o faktu, že není třeba nijak velké množství ingrediencí, jelikož těch nezbytných je jenom několik. Když se máme podívat na číslo, tak to jsou jenom 4. A v jakém poměru jsou? Stačí se podívat:

  • 8 stroužků česneku
  • ½ šálku vody
  • ½ šálku medu
  • ¼ šálku jablečného octa

Pokud chcete připravit větší množství sirupu do zásoby, nebo na to, že ho někomu dáte, není problém ingredience znásobit. Vždy ale myslete hlavně na to, že by mělo být cílem zachovat vzájemné poměry v rámci množství.

Čtěte také: Proč ho kupovat za drahé peníze, když si ho můžete sami vyrobit. Co? No přece domácí listové těsto. Neuvěříte, jak snadno se dá připravit. Stačí vám na to jenom 4 věci a máte základ mnoha různých pokrmů.

Připravte jednotlivé suroviny

Jakmile máte k dispozici vše potřebné, už si stačí suroviny jenom připravit. Základem je česnek, který musíte nejenom oloupat, ale je vhodné ho také nakrájet. Čím menší kousky, tím lépe. To proto, že se účinné látky z česneku lépe dostanou to samotné tekutiny, která ho obklopuje.

Jakmile je česnek hotový, dejte ho do skleněné nádoby, do které patří i suroviny ostatní. Všechny sem nalijte a nezapomínejte také na důkladní promíchání. Hlavně proto, aby se dobře rozpustil med a vše dokonale zhoustlo, což je velmi důležitá věc.

Nezapomínejte na louhování

Aby byl domácí sirup z česneku, medu a octa účinný, je třeba nechat vše dostatečně dlouhou louhovat. Nejkratší dobou by mělo být 24 hodin. Čím však bude daná doba delší, jenom lépe. Pokud bude tento domácí sirup z česneku, medu a octa na chladném a také tmavém místě, buďte si jisti, že dokáže vydržet třeba i několik týdnů a měsíců. A díky louhování bude silný a účinný.

Pomáhá i v malém množství

Na rozdíl od jiných přírodních produktů musíme jasně říci to, že tento domácí sirup z česneku, medu a octa dokáže velmi dobře pomáhat také v malém množství. Pokud se podíváme na to, jak ho užívat, tak plně stačí vždy zhruba jenom jedna kávová lžička a do těla dostanete vše v ideálním množství. Pokud jde o pravidelnost dávkování, tak je ideální dát si tento domácí sirup z česneku, medu a octa zhruba pětkrát denně. Pokud je využití k prevenci, je možné dávky v případě potřeby snížit.