Zapomeňte na klasické lékárny. Vytvořte si svou vlastní. Kde? Třeba na parapetu vašeho okna. Síla rostlin je mnohem lepší, než chemické preparáty za drahé peníze. Co si musíte zasadit?

Když se člověk necítí ve své kůži, jde velmi často do lékárny, kde za drahé peníze nakoupí buď léky, nebo různé doplňky stravy. Pomoci sice mohou, ale také nelze zapomínat na fakt, že bývají plné chemických látek, což není pro lidské tělo úplně ideální. Proto je na místě hledat alternativní cesty. Jak na ně? Můžete si udělat svou vlastní lékárnu, a to přímo na parapetu vašeho okna. Jak na to? Je to snadné, jelikož stačí vědět, co si zasadit.

Zasaďte si peněžní strom neboli tlustici

Co si zasadit? Pro tuto rostlinu se používají hned dva názvy. Pokud jde o ten klasický a také ten oficiální, tak je to tlustice. Pokud jde o název lidový, tak je to strom peněz. A proč právě toto konkrétní označení? Za vše mohou legendy a pověry, které říkají, že právě tento strom dokáže lidem přinášet peníze. My se však povíváme na jeho další vlastnosti, které souvisí s lidským zdravím.

Unikátem je také to, že tato rostlina dokáže na lidské zdraví celkem zajímavě reagovat. Co je tím myšleno? Pokud je v domě nebo bytě někdo nemocný, může tento strom začít měnit svou barvu. Jeho listy přejdou ze zelené do oranžové a dokonce až do černé. To ale není jediný unikát, jelikož zapomínat nelze ani na další věci se zdravím související. V čem pomůže?

Čtěte také: Kam se bude ubírat vaše kariéra v roce 2021? Odpoví hvězdy

Ideální na poranění kůže

Je jedno, zda jste se řízli, máte modřinu, nebo jste se odřeli či spálili o hrnec nebo od slunce. Tento strom, tedy tlustice vám pomůže. Stačí si nastrouhat pár listů a aplikovat přímo na dané poranění. Uvidíte sami, jak se urychlí samotná regenerace daného poškození.

Pomáhá při bodnutí hmyzem

Je jedno, zda vás kousl komár, nebo vás píchla vosa či včela, nebo to byl jiný hmyz. Pomoc je ve všech případech stejná. Základem je samozřejmě právě a jenom tlustice, která by vám měla pomoci. Postup je stejný, jako v předchozím případě. Buď vám může pomoci nastrouhaný list, nebo lze aplikovat jenom šťávu.

Tlustice je vhodná na problémy s močovým ústrojím

Objevují se záněty nebo jiné potíže? I tady vám pomůže tlustice. Je třeba připravit si odvar, která se skládá z 200 mililitrů vody a zhruba 5 litů. Vodu ohřejte, vložte listy a nechtě několik hodin louhovat. Následně stačí užívat několik polévkových lžic tohoto odvaru denně a problémy související s močením rozhodně ustanou.

Pomůže při bolestech v krku

Začíná vás pobolívat v krku? Pokud ano, je vhodné použít právě tlustici, jelikož i na tento zdravotní problém může být ideální volbou. V tomto případě použijte také 200 mililitrů vody, ve které nechte louhovat 10 – 15 listů. Následný odvar ale nepijte, jelikož ho budete používat ke kloktání několikrát denně. Krku se uleví a bolest následně přestane.

Řeší potíže se žaludkem

Pálí vás žáha, nebo máte jiné bolesti s vaším žaludkem? Pokud ano, odrhněte si jeden list dané rostliny a následně ho žvýkejte. Díky tomu se z něho uvolní všechny důležité látky a výsledkem bude jak eliminace daných obtíží, tak i to, že se vám bude podstatně lépe trávit.

Nechá zmizet opary

Máte na rtu opar a chcete si s ním poradit co možná nejdříve? I tady pomůže tlustice. A opět to budou listy, které utrhněte, vymačkejte z nich šťávu a tou daný opar pravidelně potírejte. Aby byla zachována sterilita, tak nevyužívejte prsty, ale používejte vatovou tyčinku, kterou do šťávy vždy namočíte.

Hodí se i na artritidu a artrózu

Nezapomínejme na další zajímavou možnost využití. A to ve chvíli, kdy vás trápí problémy, jako je například artritida, stejně jako se může jednat o artrózu. Jak si pomoci v tomto případě? Doporučujeme získat šťávu z listů, kterou se následně budou mazat bolavé a nemocné klouby.