David Hampl
8 dubna, 2019

Problémy s klouby se nemusí objevovat jenom v pozdějším věku, jelikož vzhledem k životnímu stylu mnohých lidí se mohou objevit i dříve. A to i kvůli jejich enormnímu namáhání, nebo kvůli špatné výživě. Řada lidí pochopitelně zamíří k doktorovi, který předepíše buď léky, nebo zmíní možnosti různých doplňků stravy. Ani jedno však na klouby nemusí být ideální, a to vzhledem k chemickému složení. A co je doporučeno místo toho?

Inspirujte se radami od skutečné znalkyně přírodní medicíny

Příroda je dlouhodobě velmi silná, o tom není pochyb. A to platí ve všech oblastech jejího využití pro léčbu zdravotních problémů. Lze najít i řešení v případě, kdy máte problémy s klouby. Ideální je inspirovat se radami, které přináší Elena Fedorovna Zaitseva. Ta se již necelých 10 let zabývá takzvanou fytoterapií a její znalosti bylinek jsou opravdu obdivuhodné. Právě ona připravila soupis možností, které může zvolit každý, kdo má se svými klouby trápení. Jak se můžete sami přesvědčit, po pár týdnech pocítíte výrazné změny. Pohyb bez bolesti nemusí být jenom zbožným přáním, ale realitou. Co v takovém případě pomůže? Podívejte se.

Kořen pšenice

Pšenici každý zná, jelikož se jedné o jednu z hlavních surovin pro výrobu pečiva, ale například také piva. Málokdo ale ví, že kořen pšenice je doslova zázrakem ve chvíli, kdy máte jakékoliv potíže s klouby. Ideální použití je využít kořen pšenice pro přípravu odvaru. Ten následně pomůže nejenom vašim kloubům, ale je prospěšný i v případě, kdy máte problémy jako jsou záněty močového měchýře, komplikace se žlučníkem, nebo problémy jako je diabetes, popřípadě také hypertenze.

Kořen pampelišky

Těžko najít někoho, kdo by neznal pampelišku. Jedná se o velmi zajímavou květinu s typickým žlutým květem. Ten je využíván třeba na výrobu domácího medu. Dobré je používat také kořen, jelikož ten je skvělým pomocníkem při léčbě různých onemocněních kloubů. A nemusíme končit, jelikož stejně tak umí prospět vašim játrům, žaludku, stejně jako pomáhá při různých zánětech lymfatických uzlin.

Kořen lopuchu

I lopuchový kořen je na místě používat, jelikož i ten má poměrně zajímavé vlastnosti, pokud jde o eliminaci problémů s vašimi klouby. A opět musíme dodat, že samozřejmě nemusíme zůstávat nutně jenom u klubů. Unikátem je také poměrně dobrá pomoc v případě rakoviny, nebo v případě hepatitidy typu C. Také nelze zapomínat na blahodárné působení jak na žlučník, tak i na ledviny. Pomáhá však i s regenerací kůže a eliminací poškození.

Jak na použití kořenů jednotlivých rostlin?

Ve většině případů, a to především u našich příkladů je dobré říci, jak sílu daných kořenů naplno využít. Nejlepší jsou zcela určitě odvary z daných kořenů. Ty připravíte jednoduše. Kořen se očistí, může se nakrájet, vhodí se do vody a chvíli se vaří. Poté se nechá ve vodě zhruba 24 hodin louhovat. Vše se poté přecedí a následně se tento odvar v menším množstvím pije, a to několikrát denně. Pokud má pomáhat na vnější problémy, je možné do něho i namočit hadřík a ten aplikovat na kůži, nebo i na samotné klouby – třeba na kolena, na lokty a jiná místa, kde je třeba napravit případné potíže.

Sdílejte článek