Zaručený recept na bohatou úrodu rajčat je ukryt v několika jednoduchých radách. Toto jsou ty hlavní

Máte rádi rajčata a chcete si je dopřávat každý den? Musíte si pro ně chodit do obchodu nebo je zkoušíte pěstovat doma? Daří se vám vaše rajské pěstování nebo se s tím trápíte a úroda nikdy není taková, jakou byste si ji představovali? Pokud chcete opravdu bohatou úrodu rajských jablíček, existuje k tomu několik jednoduchých rad, kterými se stačí řídit. Uvidíte, že se vám následně začne v pěstování rajčat dařit a nebudete nakonec vědět, co s nimi máte dělat. Osvědčené a snadné triky jsou zárukou opravdové kvality a dokonalé chuti rajských jablíček. Neváhejte a zkuste to ještě dnes.

Kvalitní a chutné

Jste-li vášnivý zahradník a pěstitel, pak jistě víte, že něco vypěstovat nemusí být vůbec náročné. Většinou se stačí držet několika základních rad a příroda se pak postará o úrodu sama. Samozřejmě je potřeba dohlížet a občas pomoci, nicméně příroda moc dobře, co dělá. Když ovšem vyzkoušíte několik jednoduchých rad, pak se jistě dočkáte zaručeného úspěchu. Podpoříte činnost přírody a rajčatům vytvoříte skvělé podmínky pro jejich rozvoj.

Přidejte dřevěný popel

Začneme hlavním pravidlem, kterým je: při sázení sazenic do země, vždy přidejte do každé dírky se sazeničkou hrst dřevěného popela a přidejte k tomu hrst úrodné půdy. Jakmile učiníte, tak kolem všech keříčků nasypte také úrodnou půdu. Obecně se doporučuje, že vzdálenost mezi jednotlivými rostlinami by měla být kolem 60 cm, aby si rostlinky vzájemně nepřekážely.

Čtěte také: Řídíte se tím? Zde je 11 věcí, které dělají šťastné páry před tím, než jdou spát!

Několik základních rad

Dále: během prvního týdne pořádně zalévejte, aby se pustily dobře kořeny, následně se zaléváním polevte. Jakmile se začnou vytvářet plody, můžete začít hnojit. Ze začátku nechávejte pouze 2 hlavní výhonky a ostatní odstraňte. Odstraňujte zažloutlé listy a listy se skvrnami. Klidně můžete použít i stimulátor růstu na postřik. Rajčata zalévejte jen u kořenů, a nikoliv na listech. Jakmile plody začnou dozrávat, odstraňte všechny listy, které se dotýkají hlíny.