Zaslouží si obdiv. Toto dojemné video o zdravotní sestřičce rozpláče i vás. Podívejte se! -
Menu

Zaslouží si obdiv. Toto dojemné video o zdravotní sestřičce rozpláče i vás. Podívejte se!

Počet předčasně narozených dětí neustále stoupá. Jejich šance na přežití jsou dnes ale mnohonásobně vyšší než dříve. Důvodem je především stále se zlepšující lékařská péče. Proč se v dnešní době rodí tolik dětí předčasně, se přesně neví. Mezi nejčastější důvody se uvádějí vyšší věk dnešních rodiček, nezdravý životní styl, kouření, stres či infekce v plodových cestách. Předčasně se často rodí také miminka po umělém oplodnění nebo z vícečetných těhotenství.

Ta nejlepší možná péče

V mnoha nemocnicích tak vznikají specializovaná oddělení pro předčasně narozené děti, kde se jim snaží usnadnit jejich těžký start do života. Pracovat na těchto odděleních je velice psychicky náročná a zodpovědná práce. Každý den se tu odehrávají velmi smutné příběhy, ale i malé zázraky. Sestřičky jsou s malými miminky často v mnohem těsnějším kontaktu než samotní rodiče, a tak se mezi nimi a miminky i jejich rodiči vytvoří velmi silné specifické pouto. Často jsou totiž úplně jedinými osobami, se kterými mají kriticky ohrožená miminka nějaký kontakt.

Pro přežití nedonošených miminek je třeba nejrůznější technické vybavení, všechny jejich funkce a pohyby jsou neustále monitorovány. Teplota uvnitř inkubátoru je přibližně 39°C a vlhkost až 80 % – důvodem je jejich velmi slabá kůže. Předčasně narozené děti potřebují také pomoc s dýchání a krmením. Nemají totiž ještě zcela vyvinutý polykací reflex, strava jim je tedy podávána hadičkou přímo do žaludku. Pokud se s malým miminkem nakonec vše v dobré obrátí a rodiče si ho mohou vzít domů, jsou všichni velmi šťastní. Rodina však většinou nadále zůstává se zdravotnickým personálem v kontaktu a dělí se s ním o své radosti.

Originální poděkování

Jednou z mnoha zdravotních sestřiček, které v těchto odděleních pracují, je i Renee Hendrix z americké Atlanty. Ta na místním oddělení pro předčasně narozené děti pracuje již spoustu let a za tu dobu se nesmazatelně zapsala do životů mnoha svých pacientů a jejich rodičů. Ti se rozhodli, že by jí chtěli nějakým zvláštním a originálním způsobem poděkovat za všechnu tu péči a lásku, kterou po mnoho let kolem sebe rozdává. Rozhodli se tedy natočit video, ve kterém by jí společně se svými dětmi za vše poděkovali.

Renee samozřejmě neměla o vznikání videa žádné tušení, a když jí ho zcela nepřipravené v nemocnici ukázali, neubránila se slzám dojetí a radosti. Na videu jí někteří z rodičů, o jejichž předčasně narozené děti se Renee starala, s dojetím děkují a popisují, jak moc pro ně v těch kritických okamžicích slova a péče Renee znamenala a jak moc jim pomohla. Navíc nezůstalo jen u videa, početná skupina rodičů i s dětmi, kterým Renee tak moc pomohla se startem do života, přišla za Renee do nemocnice osobně.

Víc než jen práce

Základním mottem Renee je chovat se k malým miminkům v inkubátorech tak, jak by chtěla, aby se ve stejném případě někdo choval k jejím dětem. Práce není pro Renee jen zaměstnáním, ale životním posláním, a jak řekli i dojatí rodiče na videu, ona je pro ně opravdovým hrdinou.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Jak dopadla miss Eleonora Kondratyuková, která byla před lety obětí…

Krásné ženy jsou po celém světě. A pravidelně mohou soutěžit i o titul miss. Stejně na tom byla i tato…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
ZE ŽIVOTA

Stačí málo, a zjistíte, jaký máte osud. Jste zvědaví, co…

Jste takoví, že věříte na určitá „ svědectví“ nebo jste pesimisti a nevěříte vůbec ničemu? Každý něčemu věří, jen je…
ZE ŽIVOTA

Otec se synem udělali hrůzný čin. Zabili spící a zcela…

Myslivost nemá tradici jenom u nás, ale i jinde na světě. Třeba na Aljašce, které se týká právě tento článek.…
ZE ŽIVOTA

Tento známý a úspěšný psychiatr sepsal a konečně publikoval svých…

Ne každý lékař se zabývá jenom fyzickým zdravím. Nelze zapomínat také na zdraví psychické, které je v dnešní době také velmi…
ZE ŽIVOTA

Tato studie potvrdila slova většiny rodičů. Druhé dítě je jiné,…

Konečně se objevila studie, která potvrzuje slova rodičů dětí po celém světě. Ti rodiče, kteří mají dva potomky totiž shodně…