David Hampl
23 února, 2020

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár týdnů odpočinout, nabrat síly, poznat nová místa, nové lidi a prostě vypnout. Komu by se to nelíbilo že? Někdo má to štěstí, že si může dovolenou dovolit kdykoliv jen chce a kamkoliv chce. Mnoho lidí ovšem takové štěstí nemá, a proto musí dovolenou opravdu plánovat. Někdy se dokonce stane, že na dovolenou může jet jen část rodiny a zbytek musí zůstat doma. Část si jede užívat a zbytek musí doma tvrdě dřít, i to se stává. V tomto případě to přesně tak dopadlo, jenže na dovolenou jeli sami rodiče a své děti nechali doma. Ty tam měly hromadu úkolů, na kterých musely tvrdě dřít, aby byly hotové, než se tatínek s maminkou vrátí. Celkem kruté nemyslíte?

Dovolená bez dětí

Vypadá to jako velmi nespravedlivý přístup, rodina by přece měla držet spolu. Taková společná dovolená je ideální doba, kdy se rodina může stmelovat a upevňovat své vztahy, především pokud tam panují nějaké rozepře. Zde tomu tak nebylo. Rodiče si odjeli sami, protože jejich finanční situace nedovolovala vzít děti s sebou. Děti zatím doma začaly tvrdě dřít. Pokud si však od začátku myslíte, že to byla jejich povinnost a rodiče jim to nařídili, pak jste na omylu.

30 let manželství

Děti tohoto rodičovské páru byly velmi dobře vychované a věděli tak, co se sluší a patří. Moc dobře věděli, že rodiče si jeli na dovolenou pořádně odpočinout, protože hodně pracují a často jsou vyčerpaní. Dovolenou si tedy rozhodně zaslouží. Navíc v té době oslavují 30.výročí jejich manželství, a takové akce se prostě bez dětí slavit musí. Vzhledem k tomu, že je děti měly moc rádi, rozhodly se, že ji mezitím, co budou rodiče na dovolené, připraví překvapení.

Šok po příjezdu

Pustily se kompletní přestavby jejich bytu, protože už se na to nemohly dívat. Byt byl v opravdu hrozném stavu a rekonstrukci potřeboval jako sůl. Věděly, že to bude náročné, ale nebály se a šly do toho. Zaměřily se hlavně na kuchyni a koupelnu se záchodem, protože ty byly v opravdu příšerném stavu. Podařilo se jim také zrekonstruovat ložnici a pár dalších pokojů. Když se rodiče vrátili z dovolené, čekalo na ně velké překvapení. Podívejte se na fotografie a posuďte sami.

Sdílejte článek