Zátka od oleje vám při vaření hodně pomůže. Nevyhazujte ji!

Každá hospodyně by měla mít v zásobě nespočet domácích triků, které jí ušetří čas, námahu i peníze. Tipy a triky, které najdete na internetu, vám mohou změnit úklid i vaření. Málokdo ví, že uzávěr na rostlinném oleji skvěle poslouží při vaření a smažení. Většina lidí ho okamžitě vyhodí do koše, i když má v kuchyni skvělé využití. Jaké?

Domácí triky na vaření vám ušetří čas i finance

Většina lidí žije v tom, že plastové těsnění na lahvi od rostlinného oleje je zde pouze proto, aby zabránil úniku oleje při otevření lahve. To je samozřejmě pravda, ale není to celá pravda. Samozřejmě by se vám mohl olej vylít v autě cestou z obchodu. A to samé by se mohlo stát i dopravcům tohoto produktu, kdyby tam plastová zátka nebyla.

To ale neznamená, že ji musíte ihned vyhazovat. Olej je velmi odolná látka, kterou nechcete mít rozlitou po celé kuchyni, koberci nebo čalounění v autě. Málokdo si ovšem uvědomuje, že to není jediná funkce tohoto malého plastu. Naučte se neuvěřitelně jednoduchý trik a už se nikdy nebudete muset obávat, že při smažení nebo přípravě salátů budete mít olej po celé kuchyni.

Čtěte také: Také slupka z citronu je plná prospěšných látek. Naučíme vás je využívat

Použití tohoto triku vám zabere 2 vteřiny

Při otevírání nové láhve rostlinného oleje nevyhazujte plastovou zátku do koše. Místo toho ji otočte dnem vzhůru a znovu vložte do otvoru kolem hrdla obalu. Je to velmi jednoduché, ale výhody tohoto triku jsou obrovské. Navíc vás to nic nestojí a uděláte to během vteřiny ihned po tom, co poprvé otevřete olej před použitím.

https://pikio.pl/

Díky tomuto triku budete mít láhev s olejem vždy připravenou k použití. Ze zátky vznikne nálevka, která vám umožní pohodlně nalít olej do pánve nebo jím zalít zeleninový salát. Nebudete se muset obávat, že bude špinavá a mastná láhev, olej se všude rozlije nebo ho použijete do pokrmu mnohem více, než jste původně chtěli.

Použijte zátku na každém oleji v kuchyni

Kulatou zátku z oleje nemusíte používat jen při smažení se slunečnicovým olejem. Stejně dobře vám poslouží také u olivového oleje, až budete připravovat chutný salát. Tento trik vás ochrání před velkým množstvím oleje v salátu nebo v pánvi. Jeho velkou výhodou je fakt, že nebudete mít nikdy nepříjemně špinavé nádobí nebo kuchyň. A vaše jídlo bude mnohem lehčí a méně kalorické. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a sami uvidíte, že je velmi užitečný pro každé vaření s olejem.

Zdroj: pikio.pl