David Hampl
17 října, 2019

Záclony jsou zcela běžným vybavením mnoha interiérů. Dokážou zajistit potřebné soukromí, stejně jako zlepšují celkový vzhled domova. I když to nemusí platit vždy. Pokud jsou vaše záclony špinavé a šedivé, tak váš interiér spíše hyzdí. Pokud jste vyzkoušeli řadu bělidel a stále nic nezabírá, tak nemusíme zoufat. Pomůžeme vám s tím. Postačí jedinečná roztok, který je vybělí tak dokonale, že budou vypadat téměř jako nové.

Závěs důkladně vyklepejte

Po dobu, co závěsy visí na garnýži dochází k tomu, že na něm ulpívá mnoho prachu a mnoho nečistot, které se na něho přilepí. Je roto třeba závěs nejprve důkladně vyklepat, abyste tyto suché nečistoty odstranili. To ale stále neznamená to, že by byl dokonale bílý. Aby se vám to povedlo, je třeba následující postup.

Namočte je do speciálního roztoku

Vezměte si kýbl nebo jinou nádobu, vložte do ní záclony a nalijte tolik studené vody, aby byly potopené. A nyní přichází na řadu právě ona unikátní ingredience, kterou budete používat. Jedná se o jakoukoliv ústní vodu, kterou používáte k tomu, abyste si jí vyplachovali ústní dutinu.

Vy však ústní vodu nalijete do nádoby s vodou a záclonami. Postačí množství 30–50 mililitrů. Vše důkladně promíchejte a následně vše nechte odmočit po dobu zhruba 10 minut. Ta by měla stačit k tomu, abyste záclonám pomohli zbavit se nepříjemné špíny.

Nyní do pračky

Jakmile uplyne stanovená doba, je postup poměrně jednoduchý. Záclony vyndejte z nádoby as vložte je do pračky. Použijte prášek na bílé, ideálně jemné oblečení a samotný program volte také s ohledem na charakteristiku záclon. Poté, co jsou klasicky vyprané je můžete z pračky a dát sušit. Výsledek bude, že budou dokonale bílé.

Ústní voda pomůže i jinak

Nemusí to být jenom praní záclon, kdy ústní voda pomůže. Může být použita i jako čistič a dezinfekce zároveň. Třeba ve vaší kuchyni, v odpadkovém koši, nebo na obkladech a dlažbě. Můžete ji také používat i pro vyčištění pračky, kdy jí nalijete v množství 100–150 ml přímo do bubnu a zapnete program s nejvyšší teplotou.

Sdílejte článek