Závěsy bílé jako v první den nákupu. Namočte je na 10 minut do tohoto a následně dejte do pračky -
Menu

Závěsy bílé jako v první den nákupu. Namočte je na 10 minut do tohoto a následně dejte do pračky

Záclony jsou zcela běžným vybavením mnoha interiérů. Dokážou zajistit potřebné soukromí, stejně jako zlepšují celkový vzhled domova. I když to nemusí platit vždy. Pokud jsou vaše záclony špinavé a šedivé, tak váš interiér spíše hyzdí. Pokud jste vyzkoušeli řadu bělidel a stále nic nezabírá, tak nemusíme zoufat. Pomůžeme vám s tím. Postačí jedinečná roztok, který je vybělí tak dokonale, že budou vypadat téměř jako nové.

Závěs důkladně vyklepejte

Po dobu, co závěsy visí na garnýži dochází k tomu, že na něm ulpívá mnoho prachu a mnoho nečistot, které se na něho přilepí. Je roto třeba závěs nejprve důkladně vyklepat, abyste tyto suché nečistoty odstranili. To ale stále neznamená to, že by byl dokonale bílý. Aby se vám to povedlo, je třeba následující postup.

Namočte je do speciálního roztoku

Vezměte si kýbl nebo jinou nádobu, vložte do ní záclony a nalijte tolik studené vody, aby byly potopené. A nyní přichází na řadu právě ona unikátní ingredience, kterou budete používat. Jedná se o jakoukoliv ústní vodu, kterou používáte k tomu, abyste si jí vyplachovali ústní dutinu.

Vy však ústní vodu nalijete do nádoby s vodou a záclonami. Postačí množství 30–50 mililitrů. Vše důkladně promíchejte a následně vše nechte odmočit po dobu zhruba 10 minut. Ta by měla stačit k tomu, abyste záclonám pomohli zbavit se nepříjemné špíny.

Nyní do pračky

Jakmile uplyne stanovená doba, je postup poměrně jednoduchý. Záclony vyndejte z nádoby as vložte je do pračky. Použijte prášek na bílé, ideálně jemné oblečení a samotný program volte také s ohledem na charakteristiku záclon. Poté, co jsou klasicky vyprané je můžete z pračky a dát sušit. Výsledek bude, že budou dokonale bílé.

Ústní voda pomůže i jinak

Nemusí to být jenom praní záclon, kdy ústní voda pomůže. Může být použita i jako čistič a dezinfekce zároveň. Třeba ve vaší kuchyni, v odpadkovém koši, nebo na obkladech a dlažbě. Můžete ji také používat i pro vyčištění pračky, kdy jí nalijete v množství 100–150 ml přímo do bubnu a zapnete program s nejvyšší teplotou.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Do krabice vystřihne mezery a mezi nimi proplete provázek. Vytvoří…

Nízké teploty jsou tady a pokud nechcete během pobytu venku nijak výrazně chladnou, je na místě mít nejenom teplé oblečení,…
TIPY A TRIKY

VAROVÁNÍ! Pokud má vejce tuhle barvu žloutku tak jej nejezte!…

Asi všichni tušíme, že kvalita vajec se může dost zásadně lišit. Rozhodně není jedno, jestli se jedná o vejce domácí…
TIPY A TRIKY

Stačí TAKHLE zahnout balící papír a každý dárek budete mít…

Balení dárků je běžnou činností ve chvíli, kdy se chystáte na oslavu narozenin, svátku, nebo připravujete dárek na Vánoce. Sice…
TIPY A TRIKY

Vyprané prádlo mělo neustále podivný zápach, i když jsem ho…

Trápí vás nepříjemný zápach, který vychází z vaší pračky? Nevíte, co s tím máte dělat, protože nic pořádně nezabírá? Netrapte se, jelikož…
TIPY A TRIKY

Manžel před zimou takto přiložil na okna bublinkovou fólii, z…

Chtěli byste ušetřit nějakou tu korunu, ale nevíte jak? Blíží se zima, období chladného počasí, kdy budete chtít doma topit…
TIPY A TRIKY

Měla plnou kuchyni hrnců, kde byla zašlá špína. Pak vzala…

Když se v kuchyni vaří, tak se z ní linou příjemné vůně a vznikají zde pokrmy dokonalé chuti. Nutno však dodat, že…