David Hampl
25 ledna, 2019

Skrytá čísla jsou zcela běžná. Mnohdy z nich volá třeba policie, což může naznačovat nějaký problém se zákonem. Mohou z nich volat také různá call centra, což naopak naznačuje, že vás někdo bude delší dobu otravovat a něco vám nabízet. Stále to ještě není nic proti tomu, když se v telefonu rozezní tato konkrétní věta. Ta už ukazuje, že můžete být v nemalém problému.

Jak to probíhá?

Zavolá vám neznámé číslo. Nejde o živého člověka, ale o robota, který jenom mluví naučenou frázi. Tu vy samozřejmě posloucháte, jelikož můžete být zvědaví, co to je nebo kdo vám volá. Jistě jste se s něčím takovým už setkali. Jde však o poměrně problémovou taktiku, která může způsobit mnoho problémů. Nejde jenom o obtěžování, ale o to, že uděláte nevědomky velkou chybu. Proto pozor na jednu důležitou větu, po které je nezbytné hned zavěsit.

Co je onou větou?

Hovor probíhá, je vám něco nabízeného a vy jenom posloucháte. Až do chvíle, než se ozve ona nejdůležitější věta. Jak zní? Je to: „Slyšíte mě?“ Popřípadě alternativa v podobném duchu. Jakmile něco podobného ve sluchátku zazní, je třeba udělat jediné. Okamžitě zavěsit, jelikož jinak může vaše odpověď znamenat nemalé komplikace a poměrně velké finanční vydání za zboží nebo služby, které ani nechcete.

Proč nesmíte odpovědět?

Důvod je zcela jednoduchý. Každý na daný dotaz odpoví stejně. A to slovem ANO. Právě toto slovíčko vás může dostat do větších problémů, než si myslíte. I když jste jenom odpověděli na otázku týkající se kvality hovoru, podvodníci vaši odpověď zneužijí k něčemu jinému. K tomu, aby vám tímto způsobem prodali nabízenou službu nebo zboží.

Zfalšovaný hovor

I když se budete bránit, zašlou vám nahrávku vašeho hovoru. Mluvení automatu, následně jasně položenou otázku zda zboží nebo službu chcete, a potom vaši odpověď, který zní ANO. Sice jste ji odpovídali na něco jiného, ale podvodníci daný hovor zfalšují tak, že těžko dokážete, že to bylo jinak. Už víte, proč je lepší zavěsit?

Sdílejte článek