Zázvorová medicína: Připravte si ji doma i vy a nemoc se vám bude celou zimu obloukem vyhýbat

Jistě mi dáte za pravdu, že zázvor je jedna z top surovin, které se najdou možná i ve vaší kuchyni. Je zdravý, obsahuje velké množství tělu prospěšných látek a jeho chuť je sice trochu ostřejší, ale mně osobně to vůbec nevadí. Zázvor mám doma vždy. Dá se použít do vaření, dělám si z něj čaj, ale to, na co jsem „narazila“ tentokrát, o to se s vámi prostě musím podělit.

zazvor2

Zázvorový základ, nebo pokud chcete sirup, je lék, který zatočí s každou chřipkou, či nachlazením. Přidat ho můžete do limonády, ale ještě lepší je, pokud si ho přidáte do čaje, místo toho, abyste sahaly po instantních nápojích jako je theraflu, či Coldrex. Navíc jej může v klidu pít i malé dítě, takže se nemusíte bát vedlejších účinků v podobě nadměrné spavosti.

Čtěte také: Rostlina, která snižuje krevní tlak a dělá zázraky s hladinou cukru v krvi. Je účinnější než česnek!

zazvor4

Celý proces uvolňování prospěšných látek funguje na principu, že k zázvoru přidáte cukr, který podpoří kvašení. Nejlepší je, pokud zázvor zakoupíte na trhu, případně v obchodě a připravíte si rovnou zásobu na celou podzim a zimu.

Budete potřebovat:

  • čerstvý zázvor
  • 5 lžic třtinového cukru
  • vodu
  • velký zavařovací sklenici nebo dobře uzavíratelnou skleněnou nádobu

zazvor3

Postup:

Pro přípravu si klidně připravte i dva větší kořeny zázvoru. Medicína bude silnější, ostřejší, ale o to účinnější. Zázvor si nastrouháme a dáme do misky. Přidáme k němu 1 lžíci cukru a 2 lžíce vody. Misku přikryjeme a necháme kvasit na teplém místě v kuchyni. Zde však naše příprava nekončí.

Během následujících 5 dnů přidejte do misky každý jeden den 2 lžíce nastrouhaného zázvoru, 1 lžíci cukru a 2 lžíce vody. Zázvor v misce začne postupně pěnit a bude mít podobnou vůni jako pivo.

zazvor5
Po pěti dnech kvašení je medicína připravena k užívání. Nádobu uskladněte v chladničce, kde vám vydrží opravdu velmi dlouho. Chcete-li ještě více podpořit proces kvašení, alespoň jednou za týden přidejte do nádoby 2 lžíce nastrouhaného zázvoru, 1 lžíci cukru a dvě lžíce vody.

Jak užívat tento domácí lék?

Klidně si dejte jednu až dvě lžičky medicíny do sklenice a zalijte ho cca 40 stupňovou vodou, ne vařící. Přidejte citron a po troškách pijte na bolavé hrdlo, rýmu, či chřipku.

zazvor6 Chcete-li, připravte si i bylinkový čaj, cca litr, který oslaďte medem. Do čaje přimíchejte 1 vrchovatou polévkovou lžíci zázvorové medicíny. Čaj vypijte letní.

zazvor1 Věřím, že vás nemoc obchází obloukem. Na mě si už sedla, ale i díky tomuto přípravku, zda receptu na domácí theraflu jsem se vyléčila už za tři dny. Většinou mi to trvá alespoň týden. Touto medicínou podpoříte svůj imunitní systém a užijete si podzim a vánoční svátky bez nemoci.