Zázvorovo-citronový nápoj snižuje bolest, napravuje špatný cholesterol a dokonce léčí artritidu nebo cukrovku: Roky neznám jaké to je být nemocný

Zázvor je doslova plný živin a aktivních látek, které prokazatelně umí léčit některé neduhy a nemoci. Má svou nezastupitelnou roli v lidovém léčitelství. Co však dělá zázvor zázračný je fakt, že je dostupný pro každého a léčit se tak může přirozeným způsobem každý. Vyzkoušejte recept na lahodný nápoj, který přinese úlevu od bolesti kloubů, povede ke snížení hladiny špatného cholesterolu nebo vysoké hladiny cukru v krvi. Zařaďte pití zázvorového nápoje mezi denní rituály a uvidíte, jak vás zbaví bolesti a zlepší váš zdravotní stav!

Zázvor – jedinečná chuť a silné léčivé vlastnosti

Zázvor patří odpradávna k pilířům východního léčitelství, v minulosti byl hojně využívaný pro zmírnění bolesti. Hlavní aktivní látkou je gingerol, což je fenolová sloučenina s protizánětlivým účinkem. Také ostatní aktivní látky, jako ty ze skupiny polyfenolů (gingerenon A), mají protizánětlivé vlastnosti. Kromě zmírnění bolesti je nasazován také v boji s nadváhou, má totiž termogenní účinek a umí podpořit spalování tuků a cukrů při výdeji. Významnou úlohu hraje při snižování hladiny špatného cholesterolu a redukuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

Citron – bohatý na vitamín C a antioxidanty

Citron je dalším zázrakem přírody. Kromě vysokého podílu vitamínu C, který se podílí na syntéze noradrenalinu, má také hypoglykemický účinek a podporuje tak hubnutí, protože díky citronu nebudete mít rychlý pocit hladu mezi jídly. Obsahuje také flavonoidy s protizánětlivými účinky, doporučuje se při bolestech kloubů, je výtečným pomocníkem při osteoartróze. Citron je také extrémně bohatý na antioxidanty, což z něj dělá parťáka při snižování hladiny cholesterolu v krvi.

Čtěte také: Výborný netradiční způsob, jak si připravit vepřovou panenku. Je úžasné, že Vám zabere jen 45 minut!

Ingredience

A jak vytvořit ze zázvoru a citronu zázračný nápoj? Připravte si:

  • 1 čerstvý kořen zázvoru
  • 3 citrony
  • 1 limetku
  • špetku skořice
  • 450 ml vody
  • 115 ml perlivé vody

Příprava

Nalijte 450 ml vody do hrnce a přiveďte k varu.

Přidejte strouhaný zázvor, snižte teplotu a nechte 5 minut provařit. Sejměte z hořáku a nechte 20 minut odpočívat.

Vymačkejte z citronů a limetky dokonale šťávu, vymačkejte dokonale také kůru, protože ta obsahuje také velkou část vitamínů a aktivních látek.

Přilijte perlivou vodu a přidejte skořici. Perlivá voda dodá nápoji chuť limonády.

Pijte nápoj vždy čerstvý.

Vyzkoušejte pít tento nápoj celý týden, vždy ráno na lačný žaludek a večer před spaním. Budete překvapeni pozitivními účinky.

V případě potřeby lze osladit medem, který je také známý svými hypoglykemickými a protizánětlivými vlastnostmi, nedoporučuje se však lidem s diabetem 2. typu.

Pozor by si měli dát také pacienti s žaludečními nebo jinými vředy, v případě pálení žáhy nebo alergií na citrusové plody. Zázvor se také nedoporučuje těhotným ženám, lidem s onemocněním krve, diabetikům. Nápoj také nemůže nahradit medikativní léčbu, lze jej užívat pouze doplňkově, proto se při obtížích obracejte na svého lékaře.