Studie ukazují, že celulitidou trpí až 75 % žen. Jedná se o tzv. pomerančovou kůži, malé dolíčky zejména v oblasti stehen a hýždě. Je způsobená špatnou stravou, pomalým trávením, ale i hormonální nerovnováhou, nedostatečnou fyzickou aktivitou, přebytečným tukem, dehydratací nebo silnou kůží. Mnohdy k ní máme genetické predispozice, dědí se z generace na generaci.

Jak vzniká?

Na vině jsou volně plovoucí tukové buňky uložené těsně pod kůží. Může se objevit kdekoliv po těle, zpravidla ale v částech s menším krevním oběhem. Zbavit se celulitidy úplně je téměř nemožné, její příznaky ale můžete do značné míry zmírnit. Pomůže vám k tomu obyčejný jablečný ocet smíchaný s vodou.

Jablečný ocet obsahuje spoustu minerálů, je bohatý na hořčík a draslík, odplavuje z těla toxiny a pomáhá tělu zbavit se zadržované vody. Recept je jednoduchý. Stačí smíchat trochu jablečného octa se dvěma sklenicemi vody, přidat můžete i trochu medu. Touto směsí pak potírejte postižená místa. Nechte ji na těle působit asi třicet minut a pak ji smyjte horkou vodou. Postup opakujte dvakrát denně do té doby, než budete spokojení s výsledky.

Zkuste i druhý recept

Smíchat můžete i jeden díl jablečného octa a jeden díl vody. Roztok pak aplikujte na místa s celulitidou, zabalte do folie a zafixujte nahřátým ručníkem. Nechte směs působit asi hodinu a pak ji opláchněte teplou vodou. Opakujte jednou denně, dokud nebudete spokojení s výsledky. Kůže by se měla zanedlouho začít zpevňovat a natahovat.

Jablečný ocet je ale efektivní i při hubnutí. Smíchejte dvě polévkové lžíce octa s čajovou lžičkou medu a aplikujte ji na místa, kde byste se rádi zbavili přebytečného tuku. Nechte hodinu působit a smyjte. Opakujte dvakrát denně. Nutno ovšem podotknout, že všechny hubnoucí techniky je třeba podpořit přiměřenou fyzickou aktivitou, vyváženou stravou a dostatečným příjmem tekutin.

Sdílejte článek