David Hampl
25 prosince, 2021

Křečové žily, kuří oka nebo mozoly nejsou nic příjemného. Pokud se s jedním nebo hned se všemi z těchto problémů potýkáte, vyzkoušejte přírodní recept, který vás obtíží zbaví. Navíc odstraní i tvrdou a zrohovatělou kůži, která se velmi často vyskytuje na patě nohou a způsobují nepříjemné drhnutí o pokožku, někdy dokonce i bolest.

Proč vznikají mozoly?

Mozoly se nejčastěji objevuje v těch oblastech, které jsou vystavené největší zátěži. Bývají velmi bolestivé a obtížně se hojí. Mozol vzniká při dlouhodobém tření a tlaku na kůži. Jedná se v podstatě o obrannou reakci kůže na mechanickou zátěž. Mozoly jsou neostře ohraničené, mají drsný povrch a často se odlupují.

Křečová žíla transportuje krev z tkání do srdce. Tlak v žíle je obvykle mnohem nižší než v arteriálním oběhu, kde síla srdce žene krev dopředu. V křečových žilách proudění zabezpečuje tep jen částečně, napomáhá mu stahování svalů na končetinách. Křečové žíly se projevují otoky, svěděním, pálením, bolestí a pocitem těžkosti v nohou.

Jak vznikají kuří oka?

Kuří oko je bolestivý kožní útvar, který se objevuje v důsledku dlouhodobého působení tlaku na kůži. Může ho způsobit například příliš úzká a špičatá obuv. Nejčastěji bývají postižené prsty, meziprstní prostory nebo paty. Kuří oko má zpravidla žlutošedou nebo nažloutlou barvu a uprostřed světle hnědý trn, který roste směrem dovnitř a tlačí na kost. Tím způsobuje ostrou bolest. Pokud si chcete vyrobit mast, která s těmito problémy účinně bojuje, připravte si:

  • 1 lžičku kurkumy
  • 1 šálek lékárnického alkoholu
  • 10 tablet aspirinu

Nejprve rozdrťte tablety aspirinu a důkladně je promíchejte s alkoholem. Jakmile se obě složky dokonale promíchají, přidejte kurkumu a opět promíchejte. Nechte jeden den odstát na tmavém místě. Pak směs jemně vmasíruje do postižených oblastí a přikryjte kusem látky nebo obvazem. Nechte působit přes noc. Postup opakujte tak dlouho, dokud problémy nevymizí.

Sdílejte článek