David Hampl
14 října, 2019

Křečové žíly neboli varixy patří mezi jedno z velmi častých onemocnění. Obecně platí, že ženy se s křečovými žilami potýkají mnohem častěji než muži a že s věkem se výskyt křečových žil v populaci zvyšuje. I když hlavní příčinou této chronické žilní nedostatečnosti je dědičnost, svou roli hraje i životní styl a zaměstnání. Existuje mnoho rad, jak křečovým žilám předcházet, či případně, jak omezit problémy s nimi spojené. V lékárně lze sice zakoupit mnoho nejrůznějších produktů, které slibují, že vám od tohoto nepříjemného problému, který není jen estetický, ale především zdravotní, uleví. My vám dnes přinášíme recept na jeden skvělý domácí prostředek.

Co zvyšuje pravděpodobnost výskytu křečových žil?

Kromě genetiky, zvyšuje pravděpodobnost výskytu varixů také nadváha, nedostatek pohybu a některá onemocnění, především vysoký tlak či diabetes. Nevhodné je i dlouhodobé stání či sezení, proto jsou křečové žíly typické i pro určitá zaměstnání. Dalšími rizikovými momenty pro ženy jsou těhotenství a menopauza. Jako prevence vzniku křečových žil se doporučuje především dodatek pohybu, nejvhodnějšími sporty jsou pak plavání a jízda na kole, dále střídavé sprchování končetin teplou a studenou vodou, dostatečný pitný režim i správný jídelníček.

Jak si vyrobit účinnou domácí mast?

Pokud vás křečové žíly již trápí, můžete vyzkoušet namísto drahých mastiček a gelů z lékárny náš recept na domácí mastičku. Na její výrobu budete potřebovat tři polévkové lžíce čerstvé tekutiny, gelu z aloe vera, půl skleničky jablečného octa a jednu větší mrkev. Mrkev nastrouhejte najemno a všechny ingredience spolu smíchejte. Následně vzniklou směs naneste na křečové žíly, zakryjte obvazem a nechte působit po dobu jedné hodiny. Během této doby se doporučuje ležet s mírně zvednutými končetinami. Poté směs z končetin opláchněte studenou vodou. Tento postup opakujte po dobu několika dní a brzy uvidíte rozdíl.

Sdílejte článek