Zbavte se otravných mravenců ve své kuchyni s jediným produktem

Léto je doba dovolených, grilovaček na zahradě, koupání a sluníčka. Kromě toho jde také o roční dobu, kdy se objevuje hodně hmyzu, a to nejen venku. Mravenci nejsou přímo nebezpeční, ale nikdo je nechce mít u sebe doma. Naštěstí existují metody, jak se jich můžete zbavit. A dobrou zprávou je, že nepotřebujete žádné chemické prostředky.

Mravenci se objevují všude

Mravenci jsou velmi užitečná zvířátka, která neodmyslitelně patří do ekosystému naší planety. Na druhou stranu to nejsou zrovna návštěvníci, které chcete mít u sebe doma. Hodně lidí proti nim používá chemické spreje, které velmi zapáchají a mohou způsobit velmi škodlivé reakce u malých dětí nebo domácích mazlíčků. Nic takového používat nemusíte.

Pixabay

Domácí prostředek vám pomůže

Přírodní a domácí produkty jsou vždy to nejlepší, co můžete použít. Každý chce mít doma minimální množství chemie a toxinů. Tím, že se spolehnete na koření, bylinky nebo jiné domácí produkty ušetříte hodně peněz a budete mít nezávadnou domácnost bez mravenců. To samozřejmě neplatí pouze u mravenců, ale i dalšího hmyzu, úklidu a dalších aspektech vašeho života.

Čtěte také: Čím můžete zalévat nebo hnojit sazenice?

Hřebíček je silné koření

Zajděte si do obchodu s esenciálními oleji a pořiďte si hřebíčkový olej. Pět nebo šest kapek tohoto oleje nakapejte do sklenice vody. Tímto roztokem otřete všechna místa, kde nejvíce vidíte chodit mravence. Dokonce pomocí tohoto roztoku můžete vytřít celou podlahu, pokud chcete ošetřit snadno celý svůj domov a nechcete lézt po kolenou na podlaze.

Pixabay

Hřebíčkový olej můžete zároveň použít jako repelent proti komárům a klíšťatům. Do sklenice vody nalijte jednu čajovou lžičku hřebíčkového oleje, muškátu a etanolu. Důkladně promíchejte a přesuňte do vhodné lahvičky. Tento repelent je bezpečný i pro malé děti a můžete ho klidně používat každý den, když jdete ze svého domova ven do přírody, včetně městského parku.