David Hampl
1 června, 2020

Jistě jste si už všimli, že kolem nás poletuje čím dál více hmyzu, který umí být mnohdy velmi otravný. Bude to tím, že je jaro a za chvíli tu budeme mít léto, které bude na hmyz mnohem hojnější. Některý hmyz je samozřejmě prospěšný, například včelky, a proto bychom je v žádném případě neměli ničit. Sice nám mohou dát žihadlo, ale to přežijeme. Včela sama o sobě na nás útočit nebude, pokud ji nebudeme otravovat a nebudeme kolem sebe máchat jako zběsilí. Jakmile nás bodne, tak umře, což je velká škoda. Existuje ovšem hmyz, který nás opravdu otravuje a u kterého máme velkou chuť se ho zbavit. Zabíjet hmyz není správné, a proto vám raději doporučíme metodu, se kterou se vám bude hmyz sám vyhýbat. Necháte ho žít a sami sebe ochráníte.

Klidná noc s otevřeným oknem

Ve vašem pokoji, v kuchyni nebo na zahradě bude v blízké době hmyzu přibývat. Hmyz umí být mnohdy velmi otravný a nepříjemný. Bez pozvání k vám zavítá a začne narušovat vaše soukromí. Vy ho začnete pronásledovat za jediným účelem, zničit ho. Jsou lidé, kteří ho zničit nechtějí, ale chtějí ho dostat jen pryč. Pak zavřou okno a mají po starostech, jenže v létě mít zavřená okna je peklo. Venku jsou vysoké teploty a doma ještě větší. Máme tedy otevřena všechny okna, aby nám vzduch aspoň trochu proudil. Hmyz má tedy otevřené dveře přímo k nám.

Pryč s otravným hmyzem

Nemáte-li síťku v okně, pak jste hmyzu vydáni napospas. Nechcete-li na ně používat chemické prostředky a rádi byste se jich zbavili elegantně a snadno, pak se dnes možná dozvíte, jak na to. Dokonce zjistíte, jak zajistit, aby k vám tento nepříjemný hmyz vůbec nelétal i bez síťky. Jaký vůbec známe otravný hmyz? Jednoznačně komáři, mouchy, vosy, mravenci, švábi, štěnice a další. Je jich celá řada, nicméně všechny tyto druhy budou z naší dnešní metody unešení a nebudou k vám chtít už nikdy létat.

Bez použití chemikálií

Hmyz létá většinou za sladkým jídlem nebo jídlem obecně. Jakmile některý z druhu objeví, pomocí stopových feromonů zahájí vysílání a začne tak zvát ostatní kamarády přímo k vám. Například mravenci tak fungují naprosto skvěle. Tyto feromony způsobují zápach, který tvorové rozptylují svými anténami. Pomocí této funkce mohou mravenci napadnou jakoukoliv část vašeho domu. V žádném případě k hubení nepoužívejte insekticidy a pesticidy, protože vám mohou způsobit více škody než užitku. Jsou nebezpečné a některé obsahují pyl, který je pro alergiky hotovým peklem, zejména u dětí.

100 % přírodní zbraň

Mnohem lepší je tato 100 % přírodní zbraň, která je levná, bezpečná a zajistí vám klidný spánek po celou noc při otevřeném okně bez sítě. K přípravě tohoto přírodního odpuzovače si připravte 4 citrony a několik hřebíčků (koření). Citrony nakrájejte na poloviny a do každé poloviny zapíchněte několik hřebíčků. Citrony umístěte do míst, kde se nejvíce hmyz vyskytuje, třeba k oknu. Za několik dnů nebude po otravném hmyzu ani památka.

Sdílejte článek