Domů TIPY A TRIKY Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste...

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

Pokud jste majitel psa, určitě chcete, aby Vaše zvíře bylo zdravé a žilo dlouhý a šťastný život. Někdy však můžeme dělat věci, které mohou škodit našim chlupatým členům rodiny, aniž bychom si to uvědomovali.

Psi jsou zvědaví, dobrodružní a často se chovají jako malé děti, které se mohou občas dostat do potíží. V tomto článku chceme prozkoumat některé z těchto běžných chyb, abyste se v budoucnu mohli vyhnout podobným incidentům.

Protože jsme velcí milovníci psů a chápeme, že psi jsou součástí téměř každé rodiny, rádi bychom s Vámi prošli body, které jsme vybrali, abychom se ujistili, že víte, čemu je třeba zabránit a předejít, pokud jde o udržení Vašich domácích mazlíčků v bezpečí, zdraví a hojnosti.

1. Výběr nesprávného obojku

Za prvé, musíte se rozhodnout, zda použít obojek, nebo postroj, jaká bude případná šířka, materiál atd. Toto rozhodnutí je velmi osobní. Pokud Váš pes rád prozkoumává nové věci, postroj by mohl být lepší volbou než obojek, jelikož obojek může vážně zranit krk Vašeho domácího mazlíčka, pokud ho příliš zatáhnete.

Druhým krokem je získání správné velikosti! Je-li příliš velký – pes může utéct a pokud je příliš malý, může mu ublížit. Obecné pravidlo je, že u malých a středních psů byste měli umístit jeden prst mezi obojek/postroj a tělo psa. U velkých psů by se měly vejít až dva prsty.

2. Zanechání psa samotného v autě

Důležité upozornění! NIKDY, nikdy nenechávejte svého psa v autě. Podle průzkumu může teplota uvnitř automobilu vzrůst o 20 stupňů za pouhých 10 minut, i když je auto zaparkováno ve stínu. Psi se nepotí jako lidé, a tak se mohou přehřát mnohem rychleji, než očekáváte.

3. Zanedbání kontroly chrupu

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Další články