Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali! -
Menu

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

Pokud jste majitel psa, určitě chcete, aby Vaše zvíře bylo zdravé a žilo dlouhý a šťastný život. Někdy však můžeme dělat věci, které mohou škodit našim chlupatým členům rodiny, aniž bychom si to uvědomovali.

Psi jsou zvědaví, dobrodružní a často se chovají jako malé děti, které se mohou občas dostat do potíží. V tomto článku chceme prozkoumat některé z těchto běžných chyb, abyste se v budoucnu mohli vyhnout podobným incidentům.

Protože jsme velcí milovníci psů a chápeme, že psi jsou součástí téměř každé rodiny, rádi bychom s Vámi prošli body, které jsme vybrali, abychom se ujistili, že víte, čemu je třeba zabránit a předejít, pokud jde o udržení Vašich domácích mazlíčků v bezpečí, zdraví a hojnosti.

1. Výběr nesprávného obojku

Za prvé, musíte se rozhodnout, zda použít obojek, nebo postroj, jaká bude případná šířka, materiál atd. Toto rozhodnutí je velmi osobní. Pokud Váš pes rád prozkoumává nové věci, postroj by mohl být lepší volbou než obojek, jelikož obojek může vážně zranit krk Vašeho domácího mazlíčka, pokud ho příliš zatáhnete.

Druhým krokem je získání správné velikosti! Je-li příliš velký – pes může utéct a pokud je příliš malý, může mu ublížit. Obecné pravidlo je, že u malých a středních psů byste měli umístit jeden prst mezi obojek/postroj a tělo psa. U velkých psů by se měly vejít až dva prsty.

2. Zanechání psa samotného v autě

Důležité upozornění! NIKDY, nikdy nenechávejte svého psa v autě. Podle průzkumu může teplota uvnitř automobilu vzrůst o 20 stupňů za pouhých 10 minut, i když je auto zaparkováno ve stínu. Psi se nepotí jako lidé, a tak se mohou přehřát mnohem rychleji, než očekáváte.

3. Zanedbání kontroly chrupu

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Itálie přichází s unikátním a hlavně velmi přísným zákonem, který…

Po celém světě je od roku více a více myšleno na zvířata. A to v tom smyslu, že jsou hájena jejich…
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…