Zdravé a lahodné jahody: co o nich možná ještě nevíte? Skrývají v sobě ohromnou sílu, zdraví a afrodiziakum.

Blíží se nám léto plné radosti, svěžesti, tepla a sluníčka. S tímto obdobím je také spojena další radost, a tou je ovoce. V této době si totiž ovoce vychutnáváme mnohem více než jindy. Je lehké, svěží, sladké a dokáže povzbudit. Navíc má krásné svěží barvy, které s létem prostě ladí. Jedním druhem ovoce, které k létu neodmyslitelně patří jsou samozřejmě jahody. Všichni je moc dobře známe a víme, jak chutnají. Jsou k dispozici v obchodech, na farmách nebo si je můžete vypěstovat sami doma. Můžete na ně také natrefit při procházce lesem. Co ale nevíte je, že jahody mají celou řadu zázračných účinků, které mohou být prospěšné nejen našemu tělu. Pojďme si o tom něco povědět.

Afrodiziakum a mnohem více

Jahody jsou lahodné, červené a velmi chutné ovoce, které je populární téměř po celém světě. Právě nyní nastává pomalu doba, kdy si je budeme moci čerstvé vychutnávat den co den. O jahodách je všeobecně známo, že jsou výborným afrodiziakem k milostným hrátkám. Skvěle se hodí s šampusem nebo jen tak nalehko. Každý má rád jahody jinak, ale jedno je jisté, mnoho lidí se po nich může utlouct. Věděli jste ale, že mají celou řadu zdraví prospěšných účinků?

Očista krve a ochrana před nemocemi

Jahody dokáží perfektně pomoci s čištěním krve, která je pro život velmi důležitá. Snižují v krvi hladinu cholesterolu, zabraňují ukládání tuků a díky tomu, že nemají sůl, účinkují velmi rychle. Skvěle se tedy hodí na jarní detox organismu.

Čtěte také: Trápí Vás s přibývajícím věkem povislá víčka? Zde je 7 tipů, jak proti tomu účinně bojovat!

Konzumace jahod je skvělým řešením, pokud se chcete vyhnout vaskulárním nemocem. Chcete-li snížit riziko vzniku srdečních chorob, mozkové mrtvice nebo rakoviny, doporučuje se konzumovat jahody. Jsou také skvělým řešením pro záněty tkání, močového měchýře, ledvin a jater.

Na náladu i hubnutí

Máte špatnou náladu a chtěli byste ji zvednout? Vyzkoušejte konzumovat více jahody. Jejich konzumace se doporučuje lidem s duševními poruchami, zlepšuje melancholické stavy a může vám pomoci při nástupu deprese. Vždy je nutné jíst jahody čerstvé a bez přísad. Jejich sladká chuť vám zaručeně zvedne náladu.

Toužíte zhubnout, ale nedaří se vám to? Chcete se dostat do plavek nebo bikin? Zkuste jíst jahody, které mají málo kalorií, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, kolik jich sníte. Budete mít pocit sytosti na dlouhou dobu.

Na pleť i zuby

Jahody jsou také účinným řešením při problémech s pletí. Spolu se zakysanou smetanou si dokáží poradit s velkým množstvím problémů a vytvořit tak dokonalou pleť, po které touží každá žena. Stejně tak je můžete využít k bělení zubů. Stačí si každý den vyčistit zuby kouskem jahody a za nějaký čas budou vaše zoubky zářit jako sníh.

Vyrážky či spálená kůže

Jahody jsou ideálním řešením pro opalování. Pokud máte spálenou pokožku, natřete ji chladnou jahodou a hned se budete cítit lépe. Jahoda má navíc hojivé účinky, takže pokožka se rychleji uzdraví. Jahody můžete vyzkoušet také pro různé druhy červených kožních vyrážek. Platí to zejména pro kojence, ale vždy se raději informujte u svého pediatra.