David Hampl
20 června, 2019

V posledních letech se oblíbenými televizními i internetovými pořady stávají nejrůznější talentové soutěže. Téměř každá země má svou vlastní verzi talentových soutěží, ve kterých tisíce lidí předvádějí své výjimečné schopnosti a zkoušejí své štěstí s nadějí, že vyhrají. Velmi působivá jsou obecně především vystoupení dětí či zvířat. Mezi další oblíbená vystoupení patří ta pěvecká.

Neskutečný hlas

Člověk nestačí žasnout nad krásou hlasů některých do té doby neznámých lidí a divíme se, jak je možné, že ještě nejsou světoznámými zpěváky či zpěvačkami. Ve španělské verzi talentové soutěže Got Talent se v roce 2016 objevila a celou soutěž nakonec i oprávněně vyhrála operní a rocková zpěvačka Cristina Ramos Peréz.

Originální představení

Toto originální spojení klasiky a moderny se setkalo s obrovským úspěchem nejen u diváků přítomných v sále, ale samozřejmě i později po zveřejnění videa na internetu. Již během prvního týdne po jeho zveřejnění se video dočkalo neuvěřitelných více než sto milionů zobrazení.

Cristina přišla na pódium jako klasická operní pěvkyně, v krásných dlouhých večerních šatech a začala zpívat jednu klasickou operní árii. Zpívala opravdu nádherně a všichni v sále byli unesení. O to větší bylo překvapení, když po chvíli operní hudba utichla a místo ní začala znít rocková klasika Highway to Hell od skupiny AC/DC, kterou Cristina začala ihned skvěle zpívat. Ještě před tím ale v rychlosti odhodila dlouhou černou sukni, pod kterou ukrývala roztrhané rockové černé kalhoty. Stejná žena, se stejně skvělým hlasem, jako před chvilkou zpívala operu. Porotci ani diváci chvíli nevěřili svým vlastním očím a uším. Není proto divu, že za své vystoupení získala „zlatý bzučák“.

Opera a rock v jednom

Po výhře v Espaňa Got Talent se Cristina Ramos stala známou i na mezinárodní hudební scéně, koncertovala po celém světě, a měla dokonce svou vlastní show s názvem Rock TALENT. Je pravdou, že spojení opery s rockovou hudbou je velmi originální, neotřelé a Cristinin hlas se ho jen umocňuje.

Sdílejte článek