Že jsou palety na vyhození? Rozhodně ne! Tady máte 9 důkazů o tom, jak je můžete zajímavě, netradičně a také prakticky využít na vaší zahradě. Který nápad vám přijde nejlepší a vyzkoušíte ho?

Co je to paleta, to každý ví. Několik prken, které mají obdélníkový tvar a které slouží hlavně k jednoduššímu transportu většího množství zboží. Když paleta doslouží, je často rozebrána a spálena, nebo jinak znehodnocena. To je ale škoda, jelikož i z nepotřebných palet se dá udělat něco, co vypadá naprosto dokonale. Pokud nevěříte, tady je 9 skvělý tipů a nápadů, které můžete využít i vy. Který se vám líbí nejvíce? Máte své favority?

Jedinečné květináče

Proč je kupovat, když se dají vyrobit. Stačí nějaké to dřevo z palet a výsledek je dokonalý. Inspirujte se touto trojicí květináčů, která se skvěle hodí třeba do rohu vaší terasy. A co si do nich zasadíte, je jen na vás.

Čtěte také: Fotky psů k popukání- PŘED a PO koupeli

Praktický dřevník

Topíte dřevem a nemáte ho kde skladovat? To vůbec nevadí, jelikož když si seženete několik palet, můžete si z nich udělat praktický dřevník. A je jedno, zda chcete velkou zásobu na zimu, nebo jen trochu dřeva na letní grilování.

Pohodlná houpačka

Chcete na vaší zahradě během léta jenom tak lenošit? Pokud ano, zkuste si vyrobit tuto pohodlnou houpačku. Stačí dva řetězy a už jenom ona paleta. K tomu přidejte podsedáky pro zvýšení pohodlí a můžete začít relaxovat.

Praktický zahradní stolek

Potřebujete mít všechno zahradní nářadí při ruce? A také potřebujete mít místo, kde budete například přesazovat rostliny? Pokud ano, je vhodné si z palet vytvořit i tento velmi praktický zahradní stolek. Není to nic těžkého.

Stylový plot

Proč kupovat pletivo, když dřevěný plot vypadá lépe? A pro kupovat latě, když vám poslouží stará paleta? Vytvořte si z ní plot, kterým vymezíte svůj pozemek a kterým ukážete, že máte nejenom nápad, ale také styl.

Unikátní záhony

Proč sázet plodiny jenom do hlíny, když je můžete sázet do palety? Položte ji na požadované místo, nasypte na ní hlínu a potom už můžete začít se sázením. Až vše vyroste, bude to krása. A co teprve ta bohatá úroda? To uvidíte.

Místo pro nářadí

Stále se vám nářadí někde válí a nemáte ho kam dávat? Tak si dejte ke zdi paletu a poté ho můžete uklízet sem. Nebude se vám nikde plést a přitom budete mít i jistotu, že bude vždy hned po ruce.

Úrovňový květináč

Že na jedné ploše můžete mít jenom jeden záhon? Rozhodně ne. Když správně použijete dřevo z palety, můžete jich vytvořit hned několik. A to jednoduše nad sebou. Když je osázíte, bude to vypadat velmi zajímavě. Podívejte se sami.

Zahradní nábytek

Máme tu tip poslední, a to na zahradní nábytek. Zapomeňte na dnes hojně využívaný plast a využijte raději dřevo. Samozřejmě paletové. Podívejte se s námi na to, co vše se z něho dá vytvořit. Je to unikátní!