Ze školního autobusu se stalo luxusní bydlení. Je až k neuvěření, co všechno v něm vzniklo -
Menu

Ze školního autobusu se stalo luxusní bydlení. Je až k neuvěření, co všechno v něm vzniklo

Jak vypadá klasický americký školní autobus, to každý zná. I když u nás nejezdí, je tento koráb nedílnou součástí celé řady filmů z americké produkce. A tak by se jenom těžko našel někdo, do neví, co si pod tímto pojmem představit. A právě jeden takový autobus se dostal do rukou muži, který se jmenoval Patrick Schmidt. Ten žil v USA spolu se svým otcem v domě, který jim už dlouho nevyhovoval. A tak se oba rozhodli ke kroku, který zněl jako bláznovství. Stal se však realitou.

Koupě starého školního autobusu

Na aukci automobilů si oba vyhlédli starý školní autobus. Ten nevypadal moc lichotivě, ale jelikož ho neměli na přepravu, neváhali a koupili ho. V tu dobu to byl ještě klasický dopravní prostředek, který měl to nejlepší za sebou. Málokdo by ale čekal, že bude mít také hodně před sebou. Začalo hledání inspirace, jelikož cíl byl jasný. Použít autobus k tomu, aby vzniklo dokonalé bydlení. A to se také stalo.

Vše musí pryč

Co bylo prvním krokem? Odstranění všeho, co v bydlení nemá být. Došlo tak k demontáži všech sedaček. Rázem se prostor zajímavě otevřel. Zatímco spolu se sedačkami mohl působit stísněně, bez sedaček vyšlo najevo, jak je školní autobus široký a kolik prostoru je všude okolo. Tímto krokem započala jenom první fáze, která postupovala dále.

Nový strop a podlaha nesmí chybět

Následně se na vnitřek autobusu mohlo začít nahlížet v podstatě jako na takzvanou novostavbu. A podle toho bylo s prostorem dále také nakládáno. A tak došlo k tomu, že byl udělán zcela nový strop. Nikoliv rovný, ale kopírující původní oblou konstrukci. Jednalo se o strop podhledový, do kterého se mohly následně umístit tolik populární bodová svítidla, který celý prostor osvěcují.

Dále došlo k tomu, že byla položena také nová podlaha. I zde se majitelé inspirovali moderní variantou v podobě laminátové podlahy, která imituje dřevo. Z autobusu, kde každý chodil jenom v botách, se stal prostor, kde se aktuálně chodí bez nich. Stejně, jako v jakémkoliv jiném domě nebo bytě.

Nechybí ani sociální zařízení

Jde o plnohodnotný domov, ve kterém se dá bydlet třeba i celý život. Že je to pravda jasně potvrzuje také sociální zařízení. Nechybí klasický toaleta, stejně jako zcela běžná sprcha. I díky tomu je možné autobus parkovat v podstatě kdekoliv a ne jenom v kempech nebo v místech, kde jsou dostupné veřejné toalety.

Elektrická soběstačnost

Klasický motor je určený jenom k pohonu daného autobusu. Jinak využívaný není. Uvnitř je však klasicky zavedená elektřina a tak není žádným problémem její standardní využívání. Je jasné, že ke klasickému vedení tento autobus, tedy spíše domov z autobusu, napojený není. A co je tedy zdrojem elektrické energie? Je to jednoduché. Jsou to fotovoltaické panely, které jsou umístěné přímo na střeše. Díky tomu je tento pojízdný domov zcela soběstačný a pokud jde o vyžívání elektřiny, tak můžeme říci také to, že je plně ekologický.

Drobnosti, které zaujmou

Jaké to konkrétně jsou? Příkladem mohou být povedené rolety v oknech, pomocí kterých lze snadno regulovat světlo. Dále nechybí ani použití barevných LED pásek, pomocí kterých je množné dát tomuto interiéru autobusu zcela jiný barevný nádech, než je většina lidí zvyklá. Opomenout dále nelze také zabudované reproduktory ve stropě. Jelikož je současný majitel milovník muziky, může si je díky takovému domovu dopřávat každý den. Je až k nevíře, co vše se dalo ze starého autobusu vytvořit. Přitom k tomu stačil jenom nápad a odhodlání dotáhnout věci do konce.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Chcete si doma vypěstovat krásné růže? Zapomeňte na speciální zeminu.…

Růže je nádherná květina, není proto divu, že je jedním z nejčastějších dárků. Jen je škoda, že tak rychle uvadají –…
DŮM A ZAHRADA

Nebudete věřit tomu, jak skvěle můžete využít vodu po vařených…

Vejce jsou již po staletí typickou součástí klasické anglické snídaně. Možná jste si až doteď mysleli, že příprava vajec není…
DŮM A ZAHRADA

Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada…

V domácnosti se velice snadno a velice rychle nahromadí spousta starých a nepotřebných věcí. Nemusí ale nutně skončit jenom v odpadu –…
DŮM A ZAHRADA

Už nikdo ho nebudete kupovat naložený ve skleničce. Stačí jít…

Letní horka udeřila letos brzy, a tak není divu, že se v tomto horku snažíme jít svěžejší a čerstvější potraviny –…
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít krásnou zahradu nebo okolí domu? Tyto doplňky a…

Pokud máte zahradu, určitě často přemýšlíte, jak ji co nejlépe využít, jak ji zkrášlovat a dodat ji na zajímavosti. I…
DŮM A ZAHRADA

Budete překvapeni co se stane, když rajčata zalijete vodou s…

Čerstvě utržené rajče z vlastní zahrádky je pochoutkou samo o sobě. Ne vždy ale chtějí růst tak, jak bychom si přáli.…