Žena měla jedinečnou možnost zachránit pejska. Neudělala to a raději se rozhodla pro zcela jiný krok. Právě proto ji mnozí obdivují. Proč nezachránila onoho jednoho a co nakonec provedla?

Práce ve zvířecím útulku či záchranné stanici pro zvířata je sice velmi prospěšná, ale zároveň velmi náročná, a navíc ne úplně dobře finančně ohodnocená. Naštěstí stále existují lidí, kteří zvířata milují natolik, že přes toto všechno se jim obětují a snaží se jim pomoci. To je i případ manželského páru Danielle a Roba.

Izrael i Kanada

Danielle a Rob pochází původně z Izraele, kde se již od mládí starali o opuštěné psy a pomáhali jim najít nové majitele. Po svatbě se i se svými čtyřmi psy, které všechny původně zachránili z ulice, odstěhovali do Kanady. Ve své bohulibé činnosti se rozhodli pokračovat i zde, a tak na farmě v kanadském Ontariu založili záchrannou stanici pro psy. Manželský pár však nepomáhá tímto prostřednictvím jen opuštěným psům v Kanadě, ale nadále pravidelně jezdí i do Izraele a psy, které zde opuštěné naleznou, poté vozí s sebou zpátky do útulku v Americe.

Čtěte také: 7 důvodů, proč se každou noc budíte ve stejný čas!

Šokující odhalení

Již to samo o sobě zasluhuje slova chvály. To, co se jim ale přihodilo při poslední návštěvě rodné země, nečekali. Danielle a Rob v Izraeli pravidelně spolupracují s různými útulky a stanicemi, ze kterých vždy pravidelně odvážejí několik psů, které z nejrůznějších důvodů již nikdo nechce. Většinou se jedná o psy staré a nemocné a většinou jde o deset až dvacet psů. Letos však při své návštěvě narazili na jeden útulek, kde byli psi v naprosto katastrofálních podmínkách, neboť v tomto útulku o kapacitě sedmdesáti psů jich žilo celkem více než dvě stě padesát. Psi žili stísněně v malých klecích, obklopeni krysami, někteří takto živořili již několik let.

Šťastný konec

Manželé věděli, že jejich pomoc potřebují všichni, rozhodli se tedy, že nejjednodušší bude celý útulek koupit. Což také udělali. Následně se jim přibližně devadesát psů podařilo umístit do jiných, lepších útulků v Izraeli, dvacet pět psů převezli do svého kanadského útulku. Pro zbylé psy přizpůsobili a vylepšili stávající útulek a zároveň jim nepřetržitě hledají nové majitele. Ty psy, o které nikdo zájem neprojeví, jsou manželé rozhodnuti vzít si s sebou do Kanady také.

https://www.facebook.com/Dogtalesrescue/videos/894738434017115/