David Hampl
28 června, 2019

Chcete pomáhat zvířatům, ale nevíte jak? Může být snadné zapomenout, že dary nejsou jediným způsobem, jak můžete pomoci. Ne všichni z nás jsou v pozici, kdy můžeme dát peněžitý dar, nicméně existují i jiné možnosti. Věřte tomu nebo ne, existuje mnoho různých způsobů, jak můžete přispět. Víme, že domácí nebo řemeslné předměty obvykle nejsou něco, co byste darovali, nicméně stigma, která jde spolu s darováním domácích předmětů v lidském světě, nemá místo v zemi útulků pro psy. Jsou více než šťastní, že tyto věci dostávají, a často si jich váží víc než napodobenin, které jsou koupené v obchodě.

Přiložte ruku k dílu

Jaké věci byste měli vyrábět? No, nejběžnější a pravděpodobně nejjednodušší, co dělat, jsou hračky. Kočky i psi milují hračky a demolují velmi rádi. Což je důvod, proč útulky pro psy tyto hračky potřebují opravdu v dostatečném množství. A výroba hraček pro psy nebo kočky může být ve skutečnosti super jednoduchá a přinese vám spoustu zábavy. Chcete nějaké tipy?

  • Plastová vajíčka s korálky uvnitř
  • Ušité polštáře
  • Zapletené provazy

U psích nebo kočičích hraček se fantazii meze nekladou. Podívejte se, co máte na půdě, a jistě najdete několik možností, jak pomoci. Možná, když se zamyslíte, nebo se inspirujete svými domácími mazlíčky, přijdete na několik možností, jak se dají vyrobit hračky pro psy nebo kočky.

Jak pomáhají ostatní

Námětem pro tento článek je žena, která chodí po nejrůznějších místech a hledá zvířata, která do přírody nepatří, respektive ta, která někdo odložil. Jednoho dne se vydala do parku a opět měla „štěstí“. Uprostřed parku, kde nikdo jiný nebyl, našla psí bedýnku, přikrytou hadrem. Přemýšlela, co se tam asi tak může skrývat. Nevěděla, jestli ji nemůže něco ublížit, přesto se však odhodlala a kus hadru odkryla. Nevěřila vlastním očím, když na ní koukaly ty nejkrásnější kukadla pod sluncem. Bylo však vidět, že malý pejsek, ukrytý uvnitř, byl značně vystrašený. Pejska vzala k sobě a samozřejmě se o něj postarala, tak jak to dělá dnes a denně. Bylo jí sice líto, že musí pejsek do náhradní rodiny, ale na tyto oči už nikdy v životě nezapomene.

Jak pomoci psím útulkům

Již jsme zmínili, že pomoci se dá mnoha způsoby. Jednak jde o finanční výpomoc, která slouží na nákupy běžných potřeb pro zvířata. Nicméně mnoho lidí nechce posílat peníze, ale přesto by ráda nějakým způsobem lidé chtěli pomoci. Kromě, doma vyrobených hraček, může jít například o kvalitní krmivo, kterého není nikdy dostatek, zejména pak v zimních měsících, kdy se na ulici ocitne větší množství zvířat. V neposlední řadě bude útulek jistě rád za nejrůznější pelíšky, které také pomohou zvířatům, aby se lépe v novém domově aklimatizovala. Nebuďte lhostejní, pomoc nemusí znamenat jen to, že někam zašlete peníze.

Sdílejte článek