Žena nezvládala pokrýt finanční potřeby rodiny, a navíc čekala další dítě, ale našlo se nečekané řešení

Zejména ve Spojených státech amerických patří k velice oblíbeným televizním reality show pořad „The Profit“, v překladu „Zisk“. Jde o poměrně jedinečný formát pořadu kombinující reality show s dokumentem. V rámci show Marcus Lemonis, milionář, který se ale ke svému úspěchu dopracoval, pomáhá radami většinou menším podnikům, které se ocitly v tíživé finanční situaci a hrozí jim bankrot.

Možná překvapivá zásada amerického milionáře

Pokud byste si snad představovali technokrata, který se na ty neúspěšné dívá svrchu, nemohli byste být dál od pravdy. Marcus se stal už jako velice malý sirotkem a měl velké štěstí, že se jej ujala bohatá a úspěšná rodina řeckého původu, která žila v Miami. Noví rodiče ho adoptovali a poskytli mu nejen krásné dětství, ale později ho také naučili, co je třeba pro vedení úspěšného podniku. Marcus tyto znalosti nejen zúročil, ale rozhodl se pomáhat také podnikům, kterým se tolik nedaří.

Marcus Lemonis zdůrazňuje, že klíčem k úspěchu každého podniku bez ohledu na jeho velikost a zaměření jsou spokojení zaměstnanci. Takoví jsou totiž ke svému zaměstnavateli obvykle ve větší míře loajální a lépe a ochotněji si plní své pracovní povinnosti. Předpokladem spokojenosti zaměstnanců je však zejména přístup vedení podniku k nim, otevřenost a spravedlivé rozhodování.

Příběh Tami Forbesové

Key West Lime Pie je maloobchodní síť zabývající se zejména prodejem limetkových koláčů a dalšího souvisejícího sortimentu. Jednu z poboček vedla Tami Forbesová, která své práci věnovala mnoho času a úsilí, vyřizovala objednávky, snažila se přilákat nové zákazníky, udržovala a obnovovala inventář obchodu a starala se i o účetnictví. Přes svou maximální snahu, kdy v práci trávila denně 9 hodin, však byla schopna dosáhnout zisku pouhých 300 dolarů týdně, což samozřejmě nestačilo na pokrytí výdajů rodiny se dvěma dětmi, ke kterým mělo v blízké budoucnosti přibýt ještě třetí.

Tamin šéf ji přihlásil se do pořadu Marcuse Lemonise a doufal, že se pro ni najde řešení. A našlo se. Marcus Lemonis dal Tami dostatek finančních prostředků, aby si mohla vzít půlroční dovolenou, postarat se o své nové dítě a celou rodinu a také si odpočinout. Nad rámec těchto prostředků jí dal ještě finanční bonus ve výši 1000 dolarů.

Tami byla za pomoc velice vděčná, a to jak šéfovi, tak samozřejmě Marcusovi. V jejím případě se totiž nejednalo o podnikatelské selhání, ale zdánlivě obyčejnou pomoc pracovitému člověku, který se ocitl v tíživé situaci.