David Hampl
7 prosince, 2020

Když Oksana Kobletskaja z Oděsy na Ukrajině zjistila, že je těhotná, byla neuvěřitelně šťastná. Tato 36letá žena a její manžel Sergej už měli tříletou dceru a těšili se na rozšíření své malé rodiny. Rozhodně je nenapadlo, že nakonec jejich rodina tak malá nebude. Překvapení, které je čekalo, by šokovalo všechny rodiče.

Velká rodina nebyla v plánu

Sergej a Oksana nikdy neplánovali velkou rodinu. Dvě děti pro ně byly ideální. Dvě děti by pro ně nebyly finančně příliš náročné. Ale již v rané fázi těhotenství bylo jasné, že Oksana neočekává pouze jedno dítě. V jejich rodině se přitom nikdy dvojčata neobjevila, takže si ani nemyslela, že by se něco takového mohlo stát. Ale to ještě neznalo to největší překvapení.

Když šla Oksana na rutinní ultrazvukové vyšetření, lékař ji nejprve obdaroval neuvěřitelnými zprávami. „Když jsem viděla šok ve tváři lékaře, moje srdce se na chvíli zastavilo,“ vzpomíná Oksana. Po chvíli si lékař povzdechl a zavtipkoval, že národní porodnost pravděpodobně zvýší ona sama. Doktor jí totiž oznámil zprávu, která změnila život jí i zbytku její rodiny do konce jejich života.

Kolik dětí tedy čekala?

Lékař jí oznámil, že vidí pět plodů. Možná dokonce šest. Bylo to těžké říct, protože plody byly velmi těsně u sebe. Je to extrémně vzácné, to asi není třeba říkat. Paterčata se vyskytují pouze jednou z 55 milionů těhotenství! Když těhotná matka zpracovávala tuto mimořádnou zprávu, lidé byli nadšení a vyprávěli příběh po celé klinice. Žádný místní lékař se s ničím takovým nikdy nesetkal.

Oksana později řekla, že se cítila jako ve snu. Nebo spíš v malé noční můře. Neustále očekávala, až se probudí. Ona a její manžel si uvědomili, že musí změnit vše, co plánovali do budoucna. „Bylo těžké tomu uvěřit,“ řekl Sergej. „Trvalo nějakou dobu, než jsme zprávu strávili. Říkali jsme si: Jak se postaráme o tolik dětí?“ Matka začala rodit ve 30. týdnu a s porodem pomáhalo osm lékařů.

Nakonec přišel císař

Tři chlapci a dvě dívky se narodili úspěšně císařským řezem. Lékaři, kteří byli připraveni na nejhorší, protože se jednalo o mimořádně neobvyklé těhotenství, stěží uvěřili svým očím. Pět dětí bylo velmi malých, ale všechny byly dokonale zdravé. K největšímu překvapení rodiny se Daria, Alexandra, Denis, Vladislav a David okamžitě stali národními celebritami. Jejich narození bylo prvním známým případem v historii země.

Sdílejte článek