Žena samoživitelka koupila autobus z roku 1966: Trocha práce z toho udělala úžasný domov!

Bydlet v autobusu? Jessie Lipskin z Asbury Park ve Spojených státech měla od školy daný cíl. Chtěla si pořídit bydlení, které bude odpovídat jejím snům o cestování a propojení s přírodou. Když objevila inzerát prodávající autobus z roku 1966 za 7 000 USD, měla jasno. Přesně to odpovídalo jejím představám o minimalistickém přístupu a možnosti přestavět tento dopravní prostředek na pohodlné a mobilní bydlení. Po třech letech měla hotovo.

Z Greyhoundu malý domov

Jak vytvořit z ikonického autobusu Greyhound nový malý domov? Jessie Lipskin, rodačka z Manhattanu, byla zvyklá odjakživa na malé prostory. I proto si vysnila vytvořit svůj domov z autobusu Greyhound GMC z roku 1966. Cesta však byla trnitá. Autobus byl totiž ve velmi špatném stavu a byly nutné velké investice. Přestavba tak trvala bezmála 3 roky, ale kutilského projektu Jessie rozhodně nelituje. Už nyní plánuje další projekt s přestavbou menší dodávky, protože milovaný Greyhound prodává.

Udržitelný životní styl

A co přesvědčilo rodačku z velkoměsta pro život na palubě autobusu? „Udržitelný životní styl!“ dodává Jessie, proč se rozhodla pro autobus o délce 40 metrů přestavět na malý domov. A rozhodně se jí to podařilo, na přestavbě pracovali místní truhláři a další řemeslníci, kteří vytvořili pro sebevědomou mladou ženu domov se vším, co k tomu patří. V autobusu je plně vybavená kuchyně, koupelna, ale i prostor pro širokou manželskou postel. Nechybí ani police na knihy nebo skříňky na jemný starožitný porcelán.

Čtěte také: Josef Laufer je již 4 roky v komatu. Dcera nikomu neprozradila kde se nachází!

Další štace? Evropa nebo Rusko!

A proč tedy Jessie svůj vysněný domov prodává? Investovala jsem do renovací a vybavení 125 000 dolarů, autobus prodávám včetně vybavení za 149 000 dolarů, protože může přimět další lidi žít nezávisleji. „A hlavně dávám možnost žít svobodně a bez věcí, bez kterých se budete cítit lehčí!“ končí prohlídku svého domova Jessie. A co plánuje po prodeji? „Vyrazit do Itálie nebo Ruska! Na autobus ale nezanevřu, zůstane v mých vzpomínkách a na fotkách!“ dodává s úsměvem Jessie Lipskin.