Žena se konečně dočkala a podařilo se jí otěhotnět. Těhotenství ale neprobíhalo dle plánu. Ve 37. týdnu muselo být na důraz lékařů přerušeno. Co bylo důvodem? To šokovalo nejenom ženu a jejího partnera

Jsou ženy, které se svým partnerem otěhotní hned. A potom tu jsou páry, které mají s početím mnoho problémů. To je i případ ženy z našeho příběhu, která velmi dlouho nemohla otěhotnět. najednou to však vypadalo, že se na ní konečně usmálo štěstí. Lékaři totiž potvrdili, že je žena těhotná. A ta se se svým partnerem radovala, že se to konečně povedlo. Neradovala se ale dlouho.

Ultrazvuk odhalil něco šokujícího

Když šla žena na ultrazvuk, byl lékař poměrně znepokojen. Plod jako takový se vyvíjel celkem dobře, ale bylo vidět, že v oblasti jeho žaludku je něco, co zde nemá být. Lékař samozřejmě vyjádřil své znepokojení a rozhodl o tom, že žena bude chodit na ultrazvuk častěji, aby se mohlo diagnostikovat, co že se to v žaludku plodu nachází. Když to lékař zjistil, bylo jasné, že byl v šoku.

Čtěte také: 9 důležitých znaků, že Vaše tělo trpí hormonální nerovnováhou. Pozor na to, může to vést k poškození Vašeho zdraví i vzhledu!

Není to jedno dítě, ale dvě

Lékař to raději ještě několikrát ověřil a až poté to řekl ženě a jejímu partnerovi. Ty byli ještě více v šoku, jelikož nemohli uvěřit, že je něco takového možné. Co se vlastně stalo? Lékař řekl, že žena nečeká jenom jedno dítě, ale hned dvě. Nejde ale o klasická dvojčata, jelikož došlo k problému. Jakému? Druhé dítě se totiž nevyvíjelo dle představ, ale vyvíjelo se v žaludku toho prvního. V žaludku zdravé holčičky. Bylo jasné, že se musí jednat.

Lékaři se rozhodli pro přerušení těhotenství

Lékaři se museli rozhodnout, co udělají. Pokud by těhotenství i nadále probíhalo dle plánu, bylo by to špatné, jelikož by byla ohrožena matka, její dcerka a dané dvojče by zcela určitě vzhledem k umístění nepřežilo. A tak se rozhodli k poměrně radikálnímu kroku. Ve 37. týdnu udělali to, že žena přerušili její těhotenství. Nikoliv ale tak, že ji čekala interrupce, ale tak, že vyvolaly předčasný porod. Jedině tak bylo teoreticky možné zdravé dítě zachránit.

Jak vše dopadlo?

Lékaři uváděli, že jde o velký risk a je samozřejmě možné, že nemusí dojít k úspěšnému porodu a dítě může zemřít. Šlo ale o jedinou možnost a tak se muselo zariskovat. A jak vše dopadlo? Naštěstí velmi dobře. Uměle vyvolaný porod proběhl jak měl. Poté ale následovala operace, kdy se muselo ze žaludku zdravé holčičky vyjmout její dvojče. I to se naštěstí povedlo. A malé miminko bylo následně v dlouhodobé péči lékařů, která byla také úspěšná.

Vše tedy dopadlo dobře, ale nutno říci, že ve všech případech tomu tak není. To, že se druhý plod vyvíjí jinde než má není zase až tak neobvyklá situace. Lékaři sice vědí, co mají dělat, ale ne vždy se vše povede jako v tomto případě.