Žena se vdala za muže, i když věděla, co ji čeká

Hope si vzala svého partnera, i když věděla, že se o něj bude muset celý život starat. Jejímu manželovi bylo diagnostikováno neurodegenerativní onemocnění, které postihuje buňky v páteři i mozku. Tehdy bylo muži 28 let a o dva dny později už byli s Hope zasnoubení. Steve už nechtěl na nic čekat, i když samozřejmě musel vědět, jakou oběť jeho žena podstupuje.

Poznali se před čtyřmi lety, Steve byl problémový člověk

„Poznali jsme se asi čtyři roky předtím, než jsme spolu začali chodit,“ vypráví Hope. Steve v té době nebyl člověkem, který by žil spořádaný život. Policie ho chytila při řízení pod vlivem alkoholu a on se kvůli tomu dostal do léčebny pro problémové lidi. Hope pracovala jako terapeut a tak spolu ani nic mít nemohli. Rande spolu měli až o nějaký čas později.

https://www.newsitamea.gr/

Ona šla ven s několika přáteli a Stevea potkali ve společnosti. Byl to úplně jiný člověk, příjemný a milý, a Hope mu nemohla odolat. Tu noc seděl s Hope u stolu a poslouchal její vyprávění, které se týkalo hlavně jejího bývalého. Vůbec ji za to neodsuzoval a v tu chvílí věděla, že z toho může být i něco víc. Na druhý den si domluvili opravdové rande a Hope poprvé viděla dům, ve kterém Steve žije. Připravil romantickou večeři, všude byly svíčky a květiny.

Příznaky této nemoci měl už několik let, té noci si Hope pamatuje, že Steve špatně chodil. Protože ale hrál hokej, bylo mu řečeno, že za to jeho nemoc mohou kosti, které měl mnohokrát zlomené. Lékaři mu řekli to samé také v případě, když si stěžoval na bolest v zápěstích. Netušili, že mu dávají špatnou diagnózu a příznaky se postupně zhoršovaly. Vyšetření přišlo až v situaci, kdy začal padat na zem.

https://www.newsitamea.gr/

Diagnóza byla velmi vážná

Před samotnou diagnózu spolu byli asi čtyři měsíce. Poté, co si u doktorů vyslechli, se Steve rozhodl, že musí dát Hope na výběr. Nechtě ji rozhodně nutit do vztahu, do kterého by musela dát veškerou svou energii a hlavně čas. Pochopil by, kdyby se rozhodla ho opustit. O tom ale Hope nechtěla ani slyšet, chtěla se o svého milovaného partnera postarat, ať to bude stát cokoliv. V tu dobu poprvé mluvili o manželství.

Jednoho dne se šli projít na své oblíbené místo, kde Hope Steve požádal o její ruku. Už byla rozhodnutá, že života s ním se nikdy nevzdá a Steve se rozhodl, že bude nejlepší jejich vztah zpečetit manželským svazkem. Hope samozřejmě přikývla a chystala se velká svatba. Prsten ani nečekala, proto byla překvapená, že ji jeden krásný skutečně dal na prst. Nikdy se přitom nechtěla vdávat, v takové situace ale nemohla váhat. Její rodina byla názoru, že se zbláznila, protože věděla, co ji bude v životě čekat.

https://www.newsitamea.gr/

Ona si ale nenechala nic vymluvit a jednala podle svého srdce. Pro její rodiče to bylo velmi rychlé, ale na co měli mladí lidé čekat? Steve byl těžké nemocný a nikdo nemohl vědět, jak dlouho bude ještě na světě. Svatba proběhla o dva měsíce později, dokonce došlo i na líbánky, které zorganizovali jejich přátelé. Užili si společný čas, v tu dobu ještě mohl Steve chodit, i když se mu muselo hodně pomáhat. Nikdo netušil, jak rychle se jeho nemoc může rozvinout. Dva dny po jejich svatbě navíc začala léčba „naslepo“. Nikdo nevěděl, jestli Steve dostává skutečné léky na bolesti, nebo se jedná o placebo.

Po nějaké době už nemohl chodit a bylo potřeba koupit vozík

Když se ale nemoc dostala do stádia, kdy bylo potřeba koupit invalidní vozík, uvědomili si všichni, že je situace skutečně vážná. Pět měsíc po svatbě už se Steve ani nepostavil a vozík byl jeho každodenní součástí. Měl velké bolesti, které chtěl překonat pomocí léků, co mu dávali lékaři. Měl ale jasně nastavené dávky, které se nesměli překračovat. Jejich líbánky tak nebyly typické, ale plné vyhrocených situací, které naštěstí oba ustáli.

https://www.newsitamea.gr/

V roce 2013 dostal zápal plic, který měl velmi těžký průběh. Od té doby přestal mluvit a nikdo už neslyšel jeho hlas. Dvakrát dokonce zemřel, ale lékaři ho dokázali dostat zpátky. Život byl stále složitější nejen pro něj, ale také pro jeho manželku, která mu ale stála věrně po boku. Museli dokonce bojovat i s pojišťovnami, které nechtěli proplácet alternativní formy stravy, které byly pro Stevea velmi důležité. Hope má tak každý den stejný, protože se stará o nemocného partnera.

Celý svůj život zasvětila právě péči o svého muže, kterému slíbila věrnost v dobrém i zlém, nemoci i ve zdraví. Hope je šťastná, protože je šťastný i Steve. I když spoustu kilogramů zhubnul kvůli tomu, že nemohl normálně jíst, dnes má již 70 kg a vypadá velmi dobře, i když někdy trpí velkými bolestmi, má vedle sebe manželku, která ho miluje nade vše. Někde uvnitř je to pořád ten stejný Steve, jakého Hope potkala. Jeho tělesná schránka ale každým dnem chřadne.

Zdroj: newsitamea.gr