Žena v domácnosti radí Čechům. Takto dokonale vyperete kuchyňské utěrky

Jak si můžete usnadnit práci při praní kuchyňských utěrek? Pomocí jednoduchého triku, který si osvojí každá hospodyňka. Bez utěrek se neobejde žádná, která denně pracuje v kuchyni a stará se tak o svou rodinu. Proto je nutné co nejvíce si práci usnadnit, a netýká se to pouze úklidu kuchyně. Jak si pomoci při čištění kuchyňských utěrek?

Kuchyňské utěrky můžete mít špinavé během několika minut

Jestliže máte doma kuchyňské utěrky, tak určitě víte, že se velmi rychle ušpiní. Stačí několik minut vaření, protože si velmi často utíráte ruce od různých potravin. Navíc utěrky často používáme jako chňapky, které chrání naše ruce před horkem. Bohužel, skvrny a hlavně mastnota se do utěrky velmi snadno dostanou, ale na druhou stranu jdou velmi těžko odstranit.

S některými si neporadí ani nejdražší gel nebo prací prostředek. Na řadu tak přicházejí domácí metody, které jsou mnohdy úspěšnější. Jak si pomocí jednoduchého triku poradit s nečistotou na kuchyňských utěrkách? Budete k tomu potřebovat pouze několik ingrediencí, které jsou snadno k dostání.

Čtěte také: Skořápky? Sbírejte je přes zimu, na jaře najdou využití na zahradě!

https://xitrosti.com/

Najděte si doma prací mýdlo a kyselinu citronovou

Jediné, co budete potřebovat, je kyselina citronová a také prací mýdlo. Jsou to prostředky, které jsou nejen levné, ale hlavně je koupíte v každém obchodě.

https://xitrosti.com/

Nejdříve opláchněte utěrky v umyvadle a otřete je mýdlem na prádlo. Poté vezměte do ruky plastový sáček, utěrku složte na čtverec, aby se vešla do sáčku. Do nádoby pak dejte 50 ml vody a 2 lžičky kyseliny citronové. Můžete ji nahradit citronovou šťávou. Promíchejte a směs pak přidejte do pytlíku. Tašku ale nikdy nezavazujte.

https://xitrosti.com/

Sáček pak dejte do mikrovlnné trouby na dvě minuty a dejte výkon na 450. Můžete čas prodloužit na čtyři minuty, pokud se sáček nebude příliš zahřívat.

https://xitrosti.com/

Následně vyndejte z trouby a počkejte, až sáček vychladne. Mýdlo a citron se budou spojovat a vznikne směs, která odstraní mastnotu a další nečistoty.

https://xitrosti.com/

Zdroj: xitrosti.com