David Hampl
26 listopadu, 2021
, ,

Každý den se setkáváme s projevy ignorance a bezohlednosti. Takové zkušenosti má i mladík, který jednoho dne cestoval domů z práce přeplněným metrem. Na jedné stanici přistoupila malá holčička s ovázanou nohou, která se křečovitě přidržovala své maminky, aby nespadla. Mladý muž se pohotově zvednul a nabídl jim své místo, aby se holčička mohla posadit a neupadla.

Dcera už se k místu nedostala

Maminka za obě poděkovala a s dcerou zamířila k místu, když najednou jedna z cestujících rychle zamířila k místu a obsadila ho, než kdokoliv stihl zareagovat. Neřekla ani slovo. Mladý muž se rozhodl, že to tak nenechá, a slušně ženu upozornil, že své místo uvolnil malé holčičce a její mamince, nikoliv jí samotné.

Žena se na něj prudce obořila s tím, že to měl říct, než se posadila, a odvrátila hlavu. Ani to si mladík nechtěl nechat líbit. Odpověděl, že všichni v okolí slyšeli, že jasně nabídl místo malé holčičce. Zároveň ji upozornil, že je evidentní, že holčička si potřebuje sednout víc než ona, která nemá žádný zdravotní problém. Na to žena reagovala vztekle tím, že jí je to jedno.

Mladý muž se nenechal rozhodit

Zatímco maminka s holčičkou už se smiřovaly s tím, že místo k sezení nedostanou, mladý muž byl rozhodnutý za ně bojovat. Řekl bezohledné ženě do očí, že se chová velmi hrubě a neslušně. To se ženě vůbec nelíbilo. Zeptala se prudce a velmi naštvaně: „Kdo jsi, že se mnou takhle mluvíš? Víš vůbec, kdo já jsem?“

Mladík odvětil, že je mu jedno, kdo tato osoba je, a že je mnohem slušnější, než je ona k němu. Na to žena začala vyjmenovávat několik velkých společností, které údajně vlastní její manžel. Nezapomněla dodat, že je samozřejmě mnohem bohatší než mladý muž. Mladík se jen usmál a zeptal se: „Jste tak bohatá, že musíte domů jezdit metrem?“ Žena byla jako opařená. Hned na další stanici beze slova vystoupila a malá holčička si konečně mohla sednout. Mladík byl odměněn potleskem celého vagonu.

Sdílejte článek