Žena vyrazila autem, ale proto co se stalo na cestu rozhodně nikdy nezapomene. Během ní uviděla psa, který byl na kost promrzlý. Co se mu stalo? Realita byla opravdu velmi krutá. Dokázal se z toho dostat?

Už se Vám někdy stalo, že se Vám do cesty připletlo nějaké zvířátko? Pokud projíždíte lesem nebo venkovem je velmi pravděpodobné, že nějaké to zvířátko objevíte, ať už je to srnka, jelen, zajíc, ježek nebo dokonce i kráva. Ale potkat u cesty pejska, k tomu na kost promrzlého, je celkem silný zážitek, který se nestává hned tak někomu. Jedna žena něco podobného zažila, a rozhodně jí to velmi zasáhlo a možná i změnilo život.

Nepříjemné překvapení u cesty

Náš dnešní příběh je opět důkazem nesnesitelné krutosti některých lidí vůči zvířátkům a mazlíčkům. Proč si je lidé pořizují, když jim pak dělají ze života peklo? Na to lze jen těžko odpovědět. Můžeme se ale podívat na příběh, který ukazuje přesně to, jak by se člověk ke zvířeti chovat neměl.

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je žena jménem Audra a vše se odehrálo ve státě Litva. Když se Audra ráno chystala na cestu, ještě netušila, co dnes zažije a jak moc jí to zasáhne. Poklidně nastartovala auto a vydala se na cestu. Za nějakou chvíli objevila něco, čemu chvíli nemohla ani uvěřit. Když projížděla silnicí v lese, všimla si vedle cesty něčeho velmi neobvyklého. Byl to pes. Na psovi nic tak neobvyklého není, že ano. Jenomže, když si ho prohlédla blíže, zjistila, že tento pes:

Čtěte také: Zapékaná kuřecí prsa se sýrem a smetanou. Bez zbytečného oleje a smažení! Vyzkoušejte to!

  • byl celý mokrý
  • a třásl se od pohledu strachem a zimou

V tu chvíli neváhala ani minutu. Zastavila auto na kraji silnice a v rychlosti se vrhla k nebohému zvířátku. A opravdu, byl celý mokrý a třásl se jako osika. To ale nebylo všechno. Když si pejska prohlédla pozorněji, zjistila ještě něco. A to něco strašlivého, co ji maximálně rozzuřilo.

Co to má kolem krku?

Při pohledu z dálky to bylo těžko rozpoznatelné, ale při bližším prozkoumání zjistila, že pejsek má kolem krku připevněný kovový předmět, a to pěkně těžký. Od pohledu to vypadalo jako provizorní kotva, která má zajistit důkladný ponor. Vzhledem k tomu, že pejsek byl celý vyděšený a třásl se zimou, napadla ji v tu ránu myšlenka, že kotvu pejskovi uvázal kolem krku někdo schválně. Pak ho hodil do vody a pejsek se tím měl utopit. Hrozná představa.

Plán mu ovšem nevyšel, neboť pejskovi se nějakým záhadným způsobem povedlo tomuto připravenému osudu uniknout, a dostal se zpět na pevnou zem. Prokázal tak neuvěřitelnou odvahu a touhu žít, kterou Audry hned ocenila. Naopak nedokázala pochopit, jak může být někdo, tak krutý, že něco podobného udělá, a ještě ke všemu tak odporným způsobem.

Těžká kotva

Samozřejmě se neubránila slzám, ale zároveň chtěla zvířeti co nejrychleji pomoci. Naložila pejska do auta a odvezla k sobě domů. Zde ho pořádně osušila, zahřála a odstranila mu z krku těžkou kotvu, kterou posléze zvážila. Celých 6,5 kg, neuvěřitelné. Následně ho odvezla k veterináři, který zjistil, že pejsek netrpí žádným vážným zraněním.

Majitel dopaden, ale bez důkazů

Tím ovšem příběh nekončí, o všem se rozhodla Audra informovat policii. Pevně doufá, že osoba, která je za tento krutý čin zodpovědná, bude nalezena a náležitě potrestána. Najít majitele se nakonec podařilo, nicméně se nepodařilo dokázat, proč tak k ohavnému činu došlo. Pejsek byl každopádně umístěn do útulku a čeká, zda brzy najde šťastný a milující domov.