Ženě se narodila srostlá dvojčata k sobě: Trvalo 7 měsíců, než se rozhodli je oddělit

Těhotenství je zcela nepopsatelný zážitek. Především pokud je to poprvé. Budoucí maminka zažívá neskutečné pocity. Vždyť dalších 40 týdnů bude uvnitř jejího těla růst malý zázrak, miminko. Když Emily a James Starkovi zjistili, že čekají miminko, byli neskutečně šťastní.

Emily od začátku věděla, že čeká dvojčata

Když Emily vyšel pozitivně těhotenský test, začala tušit, že čeká dvojčata. Říkejte tomu intuice nebo osud. Emily od začátku říkala: „Vždy jsem si tím byla jistá. Nevím jak, ale prostě jsem to věděla.“ A během druhého ultrazvuku se to i potvrdilo. To ale nebyla jediná novinka, kterou jim lékař sdělil. Druhá zpráva jim převrátila život na ruby.

Lékař nastávající rodiče upozornil, že čekají siamská dvojčata. Rodiče okamžitě pochopili, o co jde. Vůbec si ale neuvědomili, že takové děti jsou v ohrožení. 35 % siamských dvojčat nepřežije první den po narození. Je zde totiž hned několik rizik.

Čtěte také: Dítě skončilo s vážnými popáleninami kvůli nepozornosti matky

  • sdílí důležité orgány, které mohou selhat
  • miminka nepřežijí operaci

Porod byl bez problémů

Holčičky se narodily zdravé a silné. Byly spojeny ve spodku tělíček. Sdílely páteř a zažívací ústrojí. Před rodiči stálo důležité rozhodnutí. Operace byla nutná. Rozhodli se pro ni, když dcerám bylo 7 měsíců. Naštěstí nebyly spojeny v místě, které by bylo rizikové. Operace se zdařila a holčičky byly odděleny. Dnes už jsou z miminek téměř dospělé slečny. Lexi a Sydney nedávno oslavily 17 let.

Je na nich vůbec poznat, že kdysi byly spojené? Jelikož byly spojené v oblasti hýždí, musela být tato oblast přepůlena. Každá z dívek má tak jen jednu polovinu této části těla. Dvojčata si z toho ale dělají legraci a ničím se nenechají zaskočit. „Když se nás lidi ptají, řekneme jim, že máme jenom polovinu zadku. A oni se hrozně divní a říkají, vážně? Není to vůbec poznat.“ Na mladých slečnách by nikdo nepoznal, že jejich životy byly kdysi v ohrožení.