David Hampl
7 ledna, 2021

Ačkoliv se snažíme sami sebe přesvědčit o pravém opaku, tendenci soudit ostatní podle vzhledu v sobě skrývá téměř každý z nás. Televizní soutěže tuto přirozenou vlastnost ještě více podtrhují. Své o tom ví 53letá Jacqueline Faye, účastnice populární talentové show.

V momentě, kdy se nenápadná Jacqueline objevila na pódiu pěvecké show X-Factor, rozhodně se nedalo říct, že by z ní tryskalo sebevědomí. Prvnímu dojmu této typicky venkovské ženy příliš nepomohlo ani úvodní představení se ve formě krátkého videa. V něm Jacqueline popisovala svůj život na farmě, divákům přiblížila také to, jaká zvířata spolu se svým manželem chová a jaké zde pěstuje plodiny. Její vyprávění připadalo publiku spíše úsměvné až směšné. Nikdo z přihlížejících neměl tušení, jaký talent se v této obyčejné farmářce skrývá.

Nečekaný úspěch

Jakmile začala Jacqueline zpívat, všem přítomným se zatajil dech. Něco takového by od této obyčejně vyhlížející ženy ve středních letech čekal jen málokdo. Údiv neskrývala ani porota. Poté, co dozpívala, vystihl Simon Cowell své dojmy slovy: "Když jste přišla na jeviště, myslel jsem si, že jste se ztratila a tady se ocitla náhodou. Když jste ale začala zpívat, poznal jsem, že jsem se mýlil. Předvedla jste dechberoucí výkon."

Jacqueline, které rodina a přátelé neřeknou jinak než Jackie, se tak stala živým důkazem toho, že plnit si sny je možné ve kterémkoliv věku. O tom se ostatně diváci talentových soutěží přesvědčili již v minulosti. Nejvýraznější postavou je v tomto ohledu Susan Boyle, dáma s podobným příběhem, která si svým krásným hlasem, silným příběhem a laskavým vystupováním získala značné množství příznivců napříč zeměkoulí.

Sdílejte článek