Zeptali se 12letého chlapce z dětského domova, co by si přál k narozeninám. Jeho odpověď přivedla všechny do breku

Jakékoliv narozeninové přání je vůči tomuto zcela malicherné. Chlapec si ve svých 12 letech přeje jediné. Milující rodinu. Patří mezi ty, kteří neměli to štěstí v životě. Po porodu ho jeho matka opustila, a tak byl přesunut do dětského domova. A tam prožil celé své dětství a nic jiného vlastně ani nezná. Je mu 12 let a nikdy nepoznal, co je to pravá mateřská láska. Jeho matka se zachovala špatně, když ho opustila.

Chlapec má jediné narozeninové přání

Pokud se zeptáte jakéhokoliv dítěte s milující rodinou, jaké je jeho narozeninové přání, začne mluvit o hračkách, mobilech a dalších věcech. Všechno toto ale může působit zbytečně když to porovnáte s tím, co chce tento chlapec, kterému je 12 let a nikdy nepoznal jaké to je mít vlastního otce a matku. Proto má i takové přání. Jeho jediným snem je najít rodinu, se kterou by mohl být napořád.

Rodinu potřebuje

Jsou vědecké studie, které jasně potvrzují to, že děti, které mají rodinu se vyvíjí mnohem lépe než ty, které musí žít v dětském domově. To potvrzuje i sociální pracovnice, která má malého Samuela na starost. Podle ní je to velmi chytrý, nadaný kluk. Aby se mohl rozvíjet a dosáhnout svých cílů, měl by dětský domov co nejdříve opustit a obklopit se milující rodinou, která mu projeví své city. Jedině tak nebude brzděný jeho osobní rozvoj.

Čtěte také: Staré džíny rozhodně nevyhazujte! Můžete jim dát druhý život. Poradíme vám, jak je můžete ještě zužitkovat! Co třeba šaty, stylová taška, řemínek na hodinky, nebo pantofle?

Zná jenom dětský domov

Samuel zná vlastně jenom jednu jedinou věc. A tou je dětský domov. Nikdy neměl rodinu, nikdy neměl pravou maminku, ani otce. A po všem moc touží. Je mu 12 let a je nejvyšší čas, aby konečně poznal takový život, jaký ve skutečnosti je. I když život v dětském domově není špatný, je to něco jiného než být doma s rodinou. A že to chlapec s hledáním své rodiny myslí skutečně vážně, potvrzuje také jeho narozeninové přání. Jemu jedno co chtějí a co mají ostatní. On touží jenom po rodině, která se ho ujme a se kterou bude moci být napořád. Doufejme, že se mu tento sen již brzy vyplní.