David Hampl
27 února, 2019

Štíhlá postava je dnes jedním z ideálů krásy a touha po ní nás často vrhá do náručí nejrůznějších diet. Určitě jste jich sami za život už několik, s menším či větším úspěchem, vyzkoušeli. Pokud stále nejste spokojeni, vyzkoušejte takzvanou vojenskou dietu. S její pomocí můžete zhubnout až o 3 kilogramy za čtrnáct dní. Hlavní výhodou vojenské diety je, výsledky jsou rychlé a trvalé. Název vojenská dieta možná nezní příliš lákavě, ale souvisí s tím, že jako při dodržování jakékoli jiné diety je důležitá disciplína, tedy nejíst nic jiného, než co dieta udává.  Nezanedbatelnou výhodou vojenské diety je její nenáročnost, nemusíte totiž kupovat žádné drahé speciální potraviny.

Dieta se většinou drží v několika cyklech, vždy po dobu tří dní. Po prvních třech dnech následuje krátká, většinou jednodenní či dvoudenní přestávka a následně můžete v kúře pokračovat stejným způsobem po dobu celých dvou týdnů. Přinášíme vám ukázkový jídelníček na první tři dny diety, tedy první cyklus.

Třídenní cyklus

První den můžete začíst plátkem celozrnného toustového chleba, dvěma lžícemi arašídového másla, polovinou grapefruitu a jedním šálkem čaje nebo kávy, samozřejmě bez cukru a bez mléka. K obědu si dejte opět plátek toustového chleba, půl konzervy tuňáka ve vlastní šťávě a šálek čaje či kávy. Den zakončíte večeří připravenou z jakéhokoli masa (cca 90 gramů) a fazolí, jedním malým jablkem, polovinou banánu a porcí vanilkové zmrzliny.

Druhý den se snídaně skládá opět z plátku celozrnného toustového chleba, jednoho vejce a poloviny banánu. I k obědu si uvařte vejce a navíc si dejte tvaroh a pět slaných krekrů. Den zakončíte večeří obsahující dva párky, mrkev, brokolici a také polovinu banánu a porci vanilkové zmrzliny.

Poslední den prvního cyklu si ke snídani dopřejte plátek sýru čedar, pět slaných krekrů a jedno malé jablko. K obědu plátek celozrnného toustového chleba s vařeným vejcem a k večeři konzervu tuňáka ve vlastní šťávě, polovinu banánu a porci vanilové zmrzliny.

Několik rad na závěr

V mezidobí mezi dvěma třídenními cykly diety, byste měli jíst hodně listové zeleniny. Denní příjem kalorií by měl mezi 1200 a 1500 kaloriemi. Zpočátku držení diety se můžete cítit trochu více unavení, to může souviset se sníženým příjmem energie, proto se doporučuje naplánovat si první fázi cyklu například na víkend.

Dietu je samozřejmě vhodné doplnit nějakou pravidelnou fyzickou aktivitou, například procházkami, jízdou na kole či plaváním a také pravidelným pitným režimem, doporučuje se vypít každý den alespoň dva liry vody. Zároveň byste se měli vyvarovat jakýchkoli sladkých koláčů, dezertů a alkoholu. Vyplatí se také začít váš den sklenicí vlažné vody s citronovou šťávou, která skvěle nastartuje váš metabolismus a zlepší spalování tukových zásob.

Sdílejte článek