David Hampl
19 února, 2020

Znáte někoho v okolí, kdo žije poněkud zvláštní život? A máte o něm opravdu všechny informace? Někdy nás totiž takový člověk, jenž žije zvláštní život v osamění, může naprosto šokovat. Bohužel se to většinou stává až když je pozdě, tedy po jeho smrti. Vzhledem k tomu, že celá léta žije jako poustevník a trochu jako vandrák, nemá nikdo moc chuť se o něj zajímat. Mnohdy je to ovšem obrovská chyba, protože právě takový člověk nám může hodně ukázat o lidských hodnotách. Muž, o kterém vám dnes prozradíme, takový rozhodně byl.

Tak trochu podivín

Muž, který je hlavním hrdinou dnešní příběhu, byl po celý život trochu podivín. Vždy se trochu snažil vyčnívat z davu, což se rozhodně lidem moc nelíbilo, a tudíž ho mezi sebe moc nebrali. Byl tichý, tajemný a nikdo toho o něm moc nevěděl. Držel se v ústraní a zájem okolí o něj byl opravdu minimální. Navíc to vždy vypadalo, že má zřejmě problémy s penězi. Pak ovšem umřel a teprve poté se začalo projevovat, co všechno měl tento muž na svědomí a co po celá dlouhá léta dělal. Moha lidem pak spadla brada.

Tři zaměstnání

Muž, jménem Alan, pracoval celý život jako sociální pracovník, což mnoho lidí vůbec nevědělo. Nikdy se navíc neoženil a neměl žádné děti. Ti, co ho opravdu znali, věděli, že ve skutečnosti byl zaneprázdněn naplno až do své smrti. Po celou dobu navíc působil poměrně zanedbaně, takže to vypadalo, že má málo peněz. Byly doby, kdy měl i tři zaměstnání.

Co měl, prodal

Skutečnost byla ovšem jiná. Po celý svůj život tvrdě vydělané peníze investoval tam, kde to bylo potřeba. Věděl totiž, že někteří lidé to mají v životě opravdu těžké a chtěl jim tak pomoci. Po jeho smrti se pak ukázalo, že za celý život investoval a rozdal opravdu velké množství peněz na dobročinné účely. Vše, co měl prodal a rozdal. Svět může být rád, že takoví lidé existují.

Sdílejte článek