Domů RECEPTY Zima ještě neskončila, tak Vám přinášíme recept na tyto domácí Čokoládové pralinky,...

Zima ještě neskončila, tak Vám přinášíme recept na tyto domácí Čokoládové pralinky, která Vás jistě zahřejí!

Zima ještě neskončila a Vaše chuťové buňky si zažádají něco sladké na zub? Aniž byste museli opustit svůj domov, můžete potěšit sebe i svou rodinu těmito jednoduchými čokoládovými pralinkami. Na přípravě není nic náročného a všechny ingredience máte vždy po ruce. Pusťte se tedy do toho!

Co budete potřebovat?

 • 250 g sušeného mléka
 • 300-350 g cukru
 • 100 g másla
 • 100 ml vody
 • 2-3 PL kakaového prášku
 • špetku kardamomu

Jak na to?

 1. Na začátek si z vody a cukru vytvořte sirup. Není nutné dlouhé vaření, stačí když ho necháte na plameni 5 minut po sevření.
 2. Do horkého sirupu vložte máslo, počkejte 5 minut a vše dobře promíchejte.
 3. V misce si smíchejte kakaový prášek a sušené mléko.
 4. Sirup vlijte do kakaové směsi a důkladně promíchejte. V této fázi je třeba přidat špetku kardamomu, nebo jiného aromatického koření (skořice, vanilka). Opět promíchejte a vložte do chladničky na 30-40 minut.
 5. Z připravené směsi si začněte tvarovat kuličky, které následně obalte v kakau.
 6. Kromě kakaa můžete použít i strouhaný kokos, nebo mleté ​​ořechy.
 7. Přemístěte si pralinky do nádoby a vložte je do chladničky – skladujte nejvýše 5 dní.

Jak vidíte, domácí pralinky jsou vyrobeny z běžně dostupných produktů a Vy se nemusíte obávat toho, že v kuchyni strávíte polovinu dne. V případě, že nemáte doma kakao, vyrobte si mléčné pralinky. Důležité je, abyste do receptu použili mléko a cukr.

Dobrou chuť přejeme!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články