Život štěněte se díky obětavosti lékařů podařilo zachránit. Dlouho se pátralo i po vinících hrůzného činu, po kterém museli pomoci ochránci zvířat. Nakonec se přiznaly děti!

Lidé se k domácím mazlíčkům občas opravdu neumějí chovat. Místo toho, aby je zahrnuli čistou láskou, o ně nepečují a někdy se dokonce nebojí sáhnout ani k hrubému násilí. Příběh na těchto zarážejících základech se odehrál v jednom nejmenovaném městečku, kde se veterinářům dostal do ruky rok starý pejsek v naprosto zdevastovaném stavu. Nikdo nejdříve nechápal, kdo mu něco takového mohl udělat. Nakonec se ovšem přiznal překvapivý pachatel, nad nímž nám zůstává rozum stát! Chcete se dozvědět víc? V tom případě vám nezbývá nic jiného, než pokračovat ve čtení k následujícím řádkům.

Kolaps ročního štěněte z neznámé příčiny

Pes je považován za nejlepšího přítele člověka a přesně podle tohoto rčení bychom se k němu také měli chovat. Ne pro všechny lidi je to ovšem pravidlem. Rok starého Peanuta totiž jeden z ochránců zvířat nalezl v bezvládném stavu na chodníku. Naštěstí na rozdíl od některých lidí ale dokázal zachovat chladnou hlavu a okamžitě zavolal příslušné zdravotníky. Ti na místo dorazili právě včas, aby zvládli obnovit dýchací funkce pejska. Nikomu však nedocházelo, jakým způsobem mohlo dojít ke kolapsu roztomilého Peanuta. Žádná zjevná příčina se totiž na první pohled nenabízela.

Peanut byl sice zesláblý a dá se říci, že lehce podvyživený, nicméně jeho zdravotní stav nebyl natolik vážný, aby kvůli němu přišel celkový kolaps organismu. Původce problémů se nakonec přiznal sám. Všichni jsme už jistě někdy slyšeli, že děti dokáží být někdy kruté. V tomto případě to platí dvojnásobně. Parta výrostků ze sousedství se totiž zachráncům pejska přiznala, že nebohému tvorečkovi podaly kokain! Otázkou zůstává, kde tuto nebezpečnou a hlavně zakázanou látku parta dětí našla, jelikož by k ní rozhodně neměly mít přístup. Nechceme si raději představovat, kam dnešní generace mladých vlastně spěje.

Čtěte také: Tyto bobule dokážou zachránit tělo před mnoha chorobami i zregenerovat organismus šílenou rychlostí

Co se s tělem zvířete chvíli po aplikaci kokainu stalo?

Srdce Peanuta okamžitě začalo bít jako zběsilé, což se v momentě požití kokainu děje i uvnitř lidského těla, nicméně to je k odolávání takovému náporu mnohem lépe vybavené. Pejsek se tím pádem ocitl na pokraji téměř jisté smrti, protože dávka, kterou mu děti poskytly, byla skutečně hodně velká. Hloupá dětská zábava se nakonec změnila v noční můru a i když záchranáři udrželi pejska při životě, stále ještě neměli vyhráno. Následně musel být propláchnut kompletně celý organismus pejska, aby se tělo zbavilo skutečně všech nežádoucích látek. Pomocí následných testů bylo zjištěno, že v těle pejska nebyl pouze kokain, ale také THC!

Když se Peanut úplně zotavil, našel nový domov u rodiny v Delawere, kde žije velice šťastně a na staré rány si již určitě ani nevzpomene. Kéž by všichni tvorové měli takové štěstí, co říkáte?