David Hampl
11 ledna, 2020

Potravinářská fólie slouží nejen jako obal věci, které lze dát do ledničky, ale lze ji také použít jinak. Možná jste ani netušili, na co všechno jde tuto oblíbenou kuchyňskou pomůcku použít. Jakmile to zjistíte, váš život už nikdy nebude jako dříve. Stejně jako mnoho jiných předmětů pro domácnost, můžete i fólii použít pro různé účely, které vám ušetří tisíce korun ročně. Zde je několik nejzajímavějších tipů.

Proti hmyzu a vodě

Předtím, než budete chtít utratit své těžce vydělané peníze za prostředek proti hmyzu, pokuste se chytit mouchy s plastovou fólií. Smíchejte ocet a několik kapek mýdlovém roztoku v misce a pak ji pokryjte vrstvou plastových obalů. Udělejte v ní malý otvor a váš domov bude zbaven veškerého hmyzu, hlavně much.

Hledáte voděodolný obal na mobil? V současné době je většina drahých v hodnotě mnoha tisíc, takže je dobře, že jste se rozhodli o něj pečovat. Pokud potřebujete, aby byl váš telefon vodotěsný, použijte igelitový sáček. Nejlepší na tom je, že telefon budete moci používat, i když bude zabalený.

Na toalety a cestování

Všichni se potýkáme s ucpaným WC, alespoň několikrát do roka. Jde o jednoduchý problém, jenž může definitivně zničit den. Použijete-li plastovou fólii, budete mít po problému. Trik je následující: až budete čistit záchod, zatlačte na plastovou fólii podle obrázku.

Chystáte se na cesty? Berete si hodně kosmetiky, která by mohla během cesty vytéct? Zabalte krémy, mléka atd. do fólie, a máte po problému. Jak snadné.

Na banány a květiny

Máte rádi banány? Zabalte je do fólie a zůstanou mnohem déle čerstvé než doposud. Nebudete tak muset neustále létat do obchodu. Je to snadné, zdravé a výhodné.

Chcete-li, aby i vaše květiny vydržely déle, postupujte podle stejného způsobu jako u banánů. Plastovým zábalem docílíte toho, že květiny zůstanou déle čerstvé a svěží.

Vyzkoušejte tyto nápady a uvidíte, že se vám hned bude žít snadněji. Pokud znáte nějaký další trik s plastovou fólií, podělte se o ní na internetu.

Sdílejte článek