David Hampl
8 února, 2019

Balzám na rty je součástí každé dámské kabelky. Ženy jej používají na vysušené rty nebo jako prevenci proti různým problémům se rty. Balzám je totiž skvělým hydratačním prostředkem na tak citlivou kůži, která je na povrchu vašich rtů. Věděli jste ale, že využít se dá i spousta jinými způsoby? Přečtěte si tento článek. Budete překvapeni, na co všechno se dá balzám na rty použít a jakým problémům tak předejdete!

Sbohem puchýře!

Zná to každý: nové boty mohou být sice důvodem, jak se pochlubit a představit nový outfit, mohou ale být také příčinou vzniku bolestivých puchýřů. S pomocí balzámu na rty můžete puchýřům předejít. Jestliže cítíte, že vás typicky pálí noha, což je známkou vznikajícího puchýře, potřete postižené místo balzámem na rty. Tím nejenže snížíte tření boty o nohu, ale zároveň zaléčíte podrážděné místo.

Sundejte si prstýnek!

V některých případech se může stát, že prostě potřebujete sundat prstýnek z prstu. Máslo a sádlo jsou osvědčenými recepty, ale co když zrovna nejsou po ruce? Stejným způsobem funguje i balzám na rty. Potřete jím prst a uvidíte, že se prstýnku snadno zbavíte.

Ošetřete si nos po rýmě!

Existují speciální krémy, které vám na zarudlý nos pomohou. Okamžitou úlevu ale můžete získat také tím, že svůj odřený nos natřete balzámem na rty.

Ošetřete si drobná zranění!

Drobné škrábance můžete jednoduše potřít balzámem na rty, abyste předešli jejich znečištění. Balzám na rty odpuzuje nečistoty, které by se do rány mohly dostat a navíc mají léčivé účinky.

Ochraňte svou obuv!

Pokud balzám na rty nanesete na koženou obuv, můžete jí dodat potřebnou vlhkost a lesk.

Zafixujte své tkaničky!

Pokud máte boty, u kterých se vám neustále rozvazují tkaničky, pak opět postačí využít zázračnou funkci balzámu na rty. Zavažte tkaničky na pevný uzel a ten pak pomažte balzámem na rty. Tím uzel zafixujete a tkaničky se nerozvážou.

Zafixujte volně poletující vlasy!

Suché vlasy mají tendenci poletovat a působit rozcuchaně. Tím, že na kořínky svých vlasů nanesete malé množství balzámu, můžete dosáhnout toho, že své vlasy uhladíte. Jen to nepřežeňte, aby vlasy nebyly zase mastné.

Uhlaďte roztřepené konečky vlasů!

Balzám na rty můžete použít také na roztřepené konečky vlasů. Tím, že je pomažete balzámem na rty dosáhnete nejen jejich uhlazení, ale své vlasy hydratujete.

Odstraňte zaseknutý zip!

Zip, který se neustále zasekává, potřete balzámem na rty. Uvidíte, že začne fungovat tak, jak má.

Vylečte si zarůstající dírky na náušnice!

Bolestivé dírky na náušnice můžete pomazat balzámem, abyste je vyléčili a bolest odstranili.

Předejděte rozmazané řasence!

Pokud si kůži okolo očí před nanesením řasenky natřete balzámem na rty, případnou rozmazanou řasenku snadno z očního okolí setřete.

Zvýrazněte své oční stíny!

Klasické práškové oční stíny získají metalický nádech, pokud si na oční víčka předem nanesete balzám na rty. Barva očních stínů bude plnější a výraznější.

Sdílejte článek