Zjistili jsme, zda jsou veřejné záchody za nebezpečné pouze považovány, či zda opravdu jsou!

Sedět nebo nesedět – to je otázka. Láska k Vašemu vlastnímu tělu znamená péči o Vaše zdraví a když Vás život dostává do situace, kdy existují pouze 2 možnosti – ponížení, nebo veřejné WC, samozřejmě zvolíme menší zlo. Rozhodli jsme se pro Vás zjistit více o tomto choulostivém problému a zjistit, zda veřejné toalety opravdu tak nebezpečné, jak si myslíme.

Vytvořili jsme pro Vás jednoduchá pravidla, která Vám pomohou bezpečně navštívit veřejné záchody!

Pravidlo č. 1. Nejnebezpečnějšími místy jsou ta místa, která se zdají nejbezpečnější.

Čtěte také: Snídejte tento nápoj a tuk v oblasti břicha bude velmi brzy minulostí

Nikdo neví, kolik bakterií je pod toaletním sedákem, nebo na víku. Společnost BioCote se rozhodla zjistit více o všech površích na veřejné toaletě a sbírala vzorky každý pracovní den v jedné kanceláři. Ukázalo se, že se u nás neustále nachází více než 50 000 různých mikroorganismů. Může to být nečekané, ale nejvíce znečištěné místo na toaletě bylo právě umyvadlo. Je to proto, že tam je největší počet bakterií, a umyvadla nejsou čištěny tak důkladně, jako toalety. Později vědci z Arizony přišli ke stejnému závěru: jen 19 % všech bakterií v koupelnách se nachází na toaletě, zatímco zbytek se nachází ve vanách a umyvadlech. Také existují celé kolonie bakterií na podlahách, stěnách, knoflících u dveří a splachovacích tlačítkách.

Pravidlo č. 2. Dávejte pozor na detaily.

Když navštěvujete veřejnou toaletu, věnujte pozornost některým věcem dříve, než ji použijete. U správného záchodu by mělo být mýdlo, toaletní papír a plán úklidu na zdi. Zkontrolujte samotný plán: datum by mělo být dnes a časové intervaly by neměly být delší než několik hodin.

Pravidlo č. 3. Zvolte správnou kabinku.

Je to překvapivé, ale podle vědců, i když jsou na toaletě jen 2 kabiny, je pravděpodobné, že si lidé zvolí tu druhou. Takže, když vstoupíte do veřejné toalety, jděte do první kabinky. Málokdo tam byl, takže bude čistší.

Pravidlo č. 4. Přizpůsobte se místu.

Pokud potřebujete položit tašku, nebo věci, vyberte nejbezpečnější místo – mimo toaletu. Pokud nemáte na vybranou a nikde si nedá Vaše taška položit, ani tehdy nedávejte věci na zem. Nejbezpečnějším místem je toaletní nádrž.

Pravidlo č. 5. Sedněte si správně.

Lidstvo nemělo po celou dobu historie skutečné toalety. A jen nedávno lidé navrhli toalety, které dnes známe a používáme. Nicméně postavení, které činíme, když sedíme na takové toaletě, není přirozené. 90° pozice (vlevo) způsobuje napětí a napětí a může vést k zácpě a hemoroidům. A 35° pozice (vpravo) je přirozená, a tedy vše může mít svůj přirozený směr. Protože na veřejných toaletách obvykle musíme spěchat, je lepší sedět v pozici 35°, aby se předešlo jakýmkoliv zraněním. Měli byste však mít na paměti, že ne všechny veřejné toalety umožňují návštěvníkům, aby stáli na sedadlech. Takže pokud jste na takovém záchodu, nedotýkejte se sedadla, abyste se vyhnuli bakteriím.

Pravidlo č. 6. Na sedák neumisťujte toaletní papír.

Mnoho lidí pokládá toaletní papír na sedadlo při používání veřejné toalety. Bez ohledu na to, jak dobré se toto rozhodnutí může zdát, je to vlastně jedno z nejhorších. Za prvé toaletní sedačky jsou konstruovány velmi chytrým způsobem. Jejich tvar a hladký povrch neumožňuje šíření bakterií. A za druhé, mnoho lidí často zapomíná zavírat dveře toalety po jejich použití, v důsledku čehož se při spláchnutí bakterie rozšiřují po celé toaletě, včetně role toaletního papíru. Papír absorbuje vlhkost velmi dobře a je to skvělé prostředí pro množení bakterií. Pokud tedy nemáte vlastní toaletní papír, určitě si s ním nevykládejte sedadlo.

Pravidlo č. 7. Opouštějte záchod čistý.

Až budete hotovi, měli byste kabinku opustit správně a čistou. Zavřete víko toalety hned, jakmile vstanete a spláchněte až po zavření víka.

Pravidlo č. 8. Umyjte si ruce velmi dobře.

Umyjte si ruce velmi dobře, protože na nich je mnoho škodlivých mikroorganismů. Nezapomeňte: dotýkáte se Vašich tváří 2 až 5 krát za minutu, což znamená, že můžete snadno nechat nežádoucí hosty velmi blízko Vašich úst.

Takže pokaždé, když navštívíte veřejnou toaletu, měli byste si vždycky mýt ruce mýdlem po dobu alespoň jedné minuty a pokusit se nedotknout se tváří. Poté, co dokončíte mytí rukou, měli byste opustit toaletu, aniž byste se dotýkali jakýchkoli povrchů, a to včetně dveří!