Zkoušeli jste si někdy testy pozornosti? Prověří vaši mysl

Na internetu najdete nespočet testů pozornosti, díky kterým poznáte, jestli hledaný objekt najdete rychle nebo potřebujete nápovědu či více času. V článku najdete konkrétní příklad, kdy musíte najít druh zvířete ukrytý mezi stromy.

Jak dlouho budete hledat žirafu?

Žirafy jsou sice vysoká zvířata, ale i tak se dokáží snadno schovat před nepřítelem. Navíc získávají potravu z korun stromů. Dlouhý krk jim umožňuje dosáhnout skoro jakékoliv části větví na stromě. Strom jim ale může také poskytnout skvělý úkryt.

Podívejte se na obrázek a zjistíte, jestli máte bystrou mysl! Podle odborníků není pravděpodobné, že by se vám žirafu podařilo najít na první pokus. Někteří musí hodně přemýšlet a koukat, aby ji našli. Žirafa se může maskovat, i když je velkým zvířetem jak do výšky, tak do šířky. Stačí si představit krk žirafy a zaměřit se na něj. Poté byste na obrázku měli žirafu najít okamžitě.

Čtěte také: Pokud jste milovníkem brokolice a květáku, tak neváhejte a vyzkoušejte tento chutný salát.

Nejen obrázky prověří vaši pozornost

Jestli si myslíte, že často zapomínáte nebo neustále někdo hledáte, zkuste si hádanky a testy, které prověří vaši pozornost a soustředění. Nemusíte ale sázet jen na obrázky, na kterých máte najít ukrytý předmět. Dobře poslouží staré dobré křížovky nebo číselné sudoku. Weby nabízejí také různé psychotesty nebo IQ testy. Ty určí, jaký je váš inteligenční kvocient. Některé otázky nebo obrazce jsou velice záludné a je potřeba se na ně hodně soustředit. Důležité je nenechat se ničím vyrušit a opravdu zaměřit mysl jen na jeden konkrétní problém.

Pokud jste hodně roztěkaní, nemůžete se soustředit nebo nevydržíte u jedné činnosti delší dobu, může to značit zdravotní problém, který je potřeba řešit. Můžete mít vysoký krevní tlak. Porucha pozornosti může značit poškození mozku.

Udělejte si pár jednoduchých testů, a zjistíte, jestli máte tyto příznaky:

  • Duševní nepohoda, stres
  • Rozbíhají se vám myšlenky
  • Neschopnost se soustředit na určitou činnost
  • Ztrácíte často věci

Pokud máte vysoký krevní tlak, tyto příznaky mohou vést až k mrtvici nebo demenci.