Zkuste nakrojit citrón a připravit si jedinečný přírodní produkt

Jistě znáte zdravotní výhody konzumace citrusů. Jsou bohatým zdrojem antioxidantů a vitamínu C, který zejména během podzimu a zimy potřebujeme pro posílení imunitního systému. Přináší ale i mnoho dalších výhod, o kterých příliš lidí neví. Kromě zdraví ho totiž můžete využít také při úklidu domácnosti. Možná už jste si všimli, že hodně čističů obsahuje právě citróny. A má to svůj důvod.

Jde o skvělý dezinfekční produkt, který můžete použít při úklidu a sterilizaci kuchyňských a koupelnových povrchů. Kromě toho je ale citrón také antiseptikum, které se často používá pro léčbu depresí, nespavosti nebo úzkostí. Stejně dobře ho ale můžete použít i jako voňavku a pohlcovač pachů do lednice nebo odpadkového koše. Způsob využití záleží jen a pouze na vás.

Navoďte pohodovou atmosféru

Vyzkoušejte doma velice jednoduchý trik. Stačí, když citrón naříznete a necháte ho tak během noci někde blízko postele, například na nočním stolku. Bude se vám díky tomu mnohem lépe dýchat, a to především jedincům, kteří jsou nachlazení nebo trpí astmatem. Věřte, že ráno bude nádherně odpočatí, čerství a plní energie. Chcete-li zesílit jeho účinek, můžete na něj také nasypat skořici nebo vanilku.

Čtěte také: Nemusíte zoufat, pokud v autě nemáte klimatizaci

Jedinečná přírodní dezinfekce

Citrón může snadno fungovat i jako dezinfekční prostředek, které v dnešní době vyhledáváme velmi často. Kyselina citrónová totiž zabíjí mikroby a udržuje povrchy doopravdy čisté. Kromě čerstvého ovoce ale můžete vyzkoušet i esenciální citrónový olej. Když smícháte 40 kapek tohoto oleje s 20 kapkami octa a dáte to do kýble s vodou, můžete bez obav utřít všechny povrchy a dokonce i vytřít podlahu.

Tyto esenciální oleje jsou ale skvělé nejen při úklidu. Využijte je při péči o kůži a vlasy. Úžasný je při léčbě akné a různých vyrážek. Máte-li hodně mastnou pokožku, aplikace citrónového oleje je odborníky hojně doporučována. Sami vidíte, že tento jediný citrus můžete využít na milion způsobů. Tak je nakupte a pusťte se do pořádného úklidu a péče o své tělo.