David Hampl
7 března, 2019

Když se řekne mléko, každý si vybaví tekutinu určenou na přípravu kakaa, do kávy, nebo jenom tak na pití. Když jde o česnek, tak se zase mluví o doplňku do bramboráků, na topinky, nebo lahůdce k pečenému masu. Nutno však říci, že je dobré podívat se na tyto dvě ingredience také v souvislosti s tím, že je spojíte dohromady. Najednou vytvoříte domácí, silný a také velmi účinný lék na celou řadu zdravotních problémů. Podívejte se s námi na to, k čemu vám přijde vhod.

Proč právě tato kombinace?

Důvody jsou jasné. Je to hlavně síla česneku, který je znám primárně jako přírodní antibiotikum a také lék na řadu problémů. Jeho hlavním kladem jsou antioxidační, stejně jako antibakteriální vlastnosti, ale i síla v jiných oblastech. V lidovém léčitelství měl a vždy bude mít své místo. A mléko je zase pomocníkem v tom, jak zvládnout konzumaci této silné a aromatické suroviny zcela bez problémů. A také jak tělu dodat řadu důležitých látek, které prospějí třeba trávicímu traktu, střevům, ale i dalším částem vašeho těla. Smícháním tak vytvoříte malý zázrak, který vašemu zdraví prospěje více než dost.

Jak na to?

Zajímá vás, jak si domácí lék z česneku a mléka připravit? Podívejte se s námi na přesný recept, který vám v tom pomůže. Dvě hlavní suroviny jsou jasné. Není ale jasno to, kolik jich potřebujete, stejně jako není jasno ani to, čím je budete muset doplnit. Když se podíváme na soupis surovin, tady jsou:

 • 750 mililitrů mléka
 • 15 stroužků česneku
 • 5 lžiček cukru
 • 300 ml vody

Nic více k vytvoření daného zázraku potřebovat nebudete. Navíc potěší, že dané suroviny má většina lidí bez problémů doma a tak není nutné v případě, že vám není dobře, chodit do města na nákup do konkrétních obchodů.

Příprava je jednoduchá

Nejprve je třeba začít mlékem, které nalijete do hrnce a začnete ho zahřívat. A to až k bodu varu, kdy je na místě snížit teplotu, aby vám mléko takzvaně neuteklo. Když má požadovanou teplotu, přidáte do něho česnek. Ten před tím rozpulte nebo rozčtvrťte, díky čemuž se rozšíří plocha, ze které se budou jednotlivé účinné látky do mléka uvolňovat. V tu chvíli k němu přidáte také vodu.

Nyní nastává ta nejtěžší část, která je založena na tom, že mléko budete pomalu a také delší dobu vařit. Vaší snahou je zredukovat jeho množství zhruba o 1/3, ideálně však o celou jednu polovinu. Tedy na půlku celého množství. Jakmile je hotovo, už stačí přidat cukr, kterým směs přisladíte a ta bude mnohem lépe konzumovatelná.

Konzumace za tepla

Když je mléko s česnekem hotovo, můžete stáhnout plamen a nechat směs chladnout. Ne úplně, jelikož ideální je, když ji budete konzumovat ještě teplou nebo vlažnou. Konzumace je snadná, jelikož si stačí sběračkou nabrat do sklenice a tu následně vypít. A proč to dělat, nejlépe potom každý den? Podívejte se s námi na seznam zdravotních problémů, na které tento zázrak velmi dobře zabírá.

Od jakých problémů vám pomůže?

Zdá se to jako recept jednoduchý, což potvrzuje samotná příprava. I přesto je ale unikátní v tom, nakolik dokáže být tento recept silný a jak dobře dokáže pomoci od různých zdravotních problémů. A jakého konkrétního rázu mohou být? Na to se pojďte podívat společně s námi.

 • Zápal plic – Poměrně zákeřná nemoc, která samozřejmě vyžaduje pomoc lékaře a medikamentů. Česnek s mlékem však doporučíme jako doplněk léčby, které vašim plícím výrazně pomůže.
 • Astma – Dýchací obtíže, které začíná trápit stále větší procento současné populace. Pokud nechcete využívat klasické medikamenty, zkuste konzumovat tento silný a účinný nápoj každá den-
 • Kašel – I tady mluvíme o problémech s plícemi a také dýcháním. A i tady je pomoc celkem jasná. Když máte problémy, pijte daný nápoj i několikrát denně.
 • Žloutenka – Jedna z nemocí, kde se bez asistence lékaře také nedokážete obejít. Díky síle česneku však můžete zkrátit léčbu a pomoci tělu i lékům v tom, aby byly toxiny eliminovány mnohem jednodušeji a rychleji.
 • Problémy se srdcem – Díky tomu, že snížíte hladinu cholesterolu, tak eliminujete i rizika spojená s problémy, které se týkají nejdůležitějšího svalu na těle.
 • Vysoký cholesterol – Jak zaznělo již u samotného srdce. Kdo má vysoký cholesterol, tomu ho pomůže tento nápoj snížit. Na příštích kontrolách již nemusíte být ani v rizikové skupině.
 • Nespavost – Špatně se vám spí? Pokud ano, dejte si před spaním sklenici česnekového mléka. Uvidíte, že nejenom usnete bez problémů, ale také si můžete být jisti dokonalým odpočinkem.
 • Artritida – Projevuje se hlavně v pozdějším věku, a to primárně bolestmi. Pravidelná konzumace tohoto nápoje dodá vašemu tělu vápník, který vám pomůže s řešením.
 • Trávení – Bolesti, špatná funkce střev a další komplikace. To vše dokážete vyřešit, když si dáte mléko společně s česnekem. Pijte každý den a uvidíte, že vše bude fungovat tak jak by mělo.
Sdílejte článek