Zkuste starý jižanský trik na odpuzení much ze svého domova

V letních měsících je velmi důležité, abyste znali nejrůznější triky na odstranění hmyzu ze své blízkosti. Hmyz v domově není příjemný pro nikoho z nás. Homesteading Off the Grid přináší pár jedinečných nápadů, se kterými se zbavíte nechtěných much. Potřebujete k tomu jen pár předmětů, takže si můžete repelent vyrobit snadno, levně a během pár minut.

Stačí jen 4 haléře a zbavíte se hmyzu

Na výrobu domácího odpuzovače hmyzu potřebujete igelitový sáček a 4 mince. Obojí máte jistě po ruce, takže si můžete odpuzovač much velmi jednoduše vyrobit.

Přidejte k tomu ještě kus provázku a vodu. Nezáleží na tom, jestli bude voda z kohoutku, hadice nebo z lahve. Nic jiného na tento zajímavý trik z jižní části Spojených států nepotřebujete.

Čtěte také: Jak zazimovat muškáty, aby na jaře znovu kvetly?

Přidejte trochu vody

V první řadě otevřete uzavíratelný igelitový sáček a vložte do něj čtyři drobné mince.

https://homehacks.co/

Potom ho naplňte do poloviny vodou. Nesmíte ho naplnit až po okraj, protože byste ho nemohli zavázat a pověsit.

https://homehacks.co/

Kolem sáčku omotejte provázek a důkladně ho utáhněte. Nechte dostatečnou délku provazu, abyste ho mohli někam pověsit.

https://homehacks.co/

Umístěte sáček na vhodné místo

Mouchy se nejvíce dostávají do bytu oknem nebo dveřmi. Pověste sáček s vodou a mincemi poblíž dveří nebo oken. Provázek můžete umístit na hřebík nebo háček.

https://homehacks.co/

Jestli máte poblíž vchodu světlo, můžete sáček klidně přivázat k lampičce. Jednoduše igelitový sáček připevněte blízko dveří nebo oken a budete mít po starostech. Mouchy vás již doma nebudou obtěžovat.

https://homehacks.co/

Jak tento trik funguje?

Dávejte si pozor na to, aby na sáček svítily sluneční paprsky. Právě odlesky světla budou odpuzovat mouchy od toho, aby se usadily u vás doma. Lom světla přes vodu a mince je budou odpuzovat.

https://homehacks.co/

Mouchy totiž nemají rády příliš mnoho světla, protože jim to připomíná oči pavouka. Vyzkoušejte tento jedinečný trik a uvidíte sami, jak dobře u vás doma bude fungovat.

Zdroj: homehacks.co