Zkuste tento trik a vaše tvář bude vypadat o 10 let mladší! Tuto metodu používají v Japonsku.

Japonsko je sice vzdálená země, ale pochází odtud spousty dobrých nápadů, které se netýkají pouze zdraví, ale i krásy. Ne nadarmo se říká, že japonské ženy jsou známé proto, jak mladě vypadají.

Rýže.. úro někoho pouze potravina a příloha k obědu, ale v japonsku to nezůstává pouze u jídla. Je hlavní ingrediencí triku, jak pečovat o svou kůži a obličej. Podle japonců má rýže blahodárné léčivé schopnosti a oni sami ji používají už staletí. Jde o vědecky podložený fakt, že pokud použijete prášek, olej z rýžových otrub a vodu, může to dobře působit na pleť.

Rýže navíc obsahuje velké množství antioxidantů a zlepšuje tak kvalitu vaší životosprávy. Je taktéž bohatá na kyselinu linolovou, což je antioxidant. Ten stimuluje produkci kolagenu v kůži. Jedná se tedy o přírodní látku a napomáhá tak proti stárnutí kůže. Další výhodou rýže je, že obsahuje hodně vitaminu E a ten je schopný snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Je tak blahodárná pro srdce našeho těla.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Rýžová maska na obličej

Ingredience:

1 polévková lžíce medu
1 polévková lžíce mléka
3 polévkové lžíce rýže

Postup:

Uvařte rýži a přeceďte ji. Do rýže přidejte polévkovou lžíci horkého mléka ( například z mikrovlnné trouby ) a důkladně promíchejte. Až budete mít smícháno, může přijít na řadu med a opět rozmíchat.
Pokud chcete tuto masku použít, je nutno si předem umýt obličej, aby tak lépe roztok fungoval a veškeré potřebné látky se tak lépe dostaly do vaší kůže.
Nechte ji působit několik mminut, nejlépe ale dokud nebude naprosto suchá. Po sundání masky si opět umyjte obličej rýžovou vodou, ve kterou jste rýži připravovali.

Výsledek obrázku pro face mask

Rýžová voda hydratuje kůži a vypadá tak lépe a je mnohem pružnější. Předcházíte tak vráskám. Masku pro nejlepší účinky používejte jednou týdně.